Královská vědecká společnost po smrti Isaaca Newtona oznámila, že v jeho soukromých zápiscích není nic zajímavého. Proč však při londýnské aukci dokumentů a zápisků z pozůstalosti vědci urputně bojovali s anonymním sběratelem památek? Královská společnost nakonec licitaci prohrála a na objasnění se muselo čekat desítky let.
Všechno začalo v roce 558 př. n. l. ve městě Naukratis, když přiš el na svět Pythagoras, jeden z největších filozofů a vědců antického světa. Dnes ho známe jen jako autora matematických zákonů, ale tato oblast byla jen fragmentem jeho zájmů. Pythagoras totiž všechen svůj zájem věnoval tajným naukám, léčení pomocí energie, která dřímá v člověku, a záhadným práškům. Magie jej okouzlila v Egyptě, kam se jako dvaadvacetiletý vydal po skončení výuky ve fénickém městě Tyr. Získal důvěru kněží a další roky studoval tajné nauky v mnoha chrámech. Naučil se i číst hieroglyfy. Zjistil, že obsahují tři vrstvy poznatků: první byly čistou informací, druhou vrstvou zašifrovaná tajemství kněží a třetí, nejhlubší vrstva, obsahovala zakódovaná zaklínadla.

Právě ony umožňovaly spojit se s nehmotnými světy. O tomto kódu současní egyptologové mlčí.

V roce 525, v době nájezdu Peršanů na Egypt, se Pythagoras dostal do babylónského zajetí. Protože znal tajná hesla egyptských kněží, bez problémů se dostal pod ochranu babylónského mága. Naučil se léčit, umění transmutace duše, kontrolovanému opouštění těla a putování po jiných světech. Potom ho najednou poslali do jižní Itálie, kde založil slavnou školu, která udržovala kontakty s egyptskými a indickými kněžími.

Pythagorovi dědici

Alchymie spatřila světlo světa asi 250 let př. n. l. ve východní deltě Nilu. Jejím představitelem byl zuřivý odpůrce Pythagora, Mendes. Tvrdil, že všechno, k čemu alchymie dospěla, je zapsáno v kódu hieroglyfů, vyrytých v chrámech a egyptských pyramidách. Je potřeba jen znát klíč. Klíčem k alchymistickým tajemstvím měl být "červený prášek", později nazvaný kamenem mudrců. Údajně ho v roce 1382 získal alchymista Nicholas Flamel po sedmi letech namáhavých pokusů a vhodných magických rituálů. Prášek mu umožňoval přeměnit rtuť na zlato a stříbro v poměru 1:1. Zní to jako fantazie, ale z jiných zdrojů víme, že se to podařilo několika mystikům. Navíc je známo, že do té doby chudý Flamel založil až do své smrti v roce 1417 celkem čtrnáct nemocnic, sedm kostelů a tři kaple!

Skutečná panika vznikla až v roce 1968, když se vědcům podařilo získat sloučeninu rtuti s antimonem. Tak se ukázalo, že je správné tvrzení staré 700 let, že tato reakce je možná a určitě i transmutace duše do jiných světů není výmyslem! Stejně jako skutečnost, že existuje "červená rtuť" - katalyzátor potřebný k výrobě atomové bomby. Měl na mysli Pythagoras právě toto, když psal o zdroji obrovské energie?

Zatím nevíme, jak ji získávali egyptští kněží. Tajemství atomové bomby však alchymisté znali už dávno (a upozornili na to i vědce). O tom ale současná věda mlčí.
(han)

 

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2098960
DnesDnes92
VčeraVčera552
Tento týdenTento týden5942
Tento měsícTento měsíc20746

Partnerské weby