V říjnu jsme navštívili Soňu B. Žije poblíž Českých Budějovic a je přesvědčena, že její domácnost navštěvují podivní vetřelci z paralelních světů. Původně jsme o tom pochybovali, ale nakonec jsme se vydali po stopě zajímavé záhady. Nejde v ní o nic neob vyklého, co by se už někomu nepřihodilo, zajímavé jsou spíše okolnosti.

Sympatická šedesátnice pracovala v administrativě, absolvovala dvě střední školy. Když v roce 2001 ovdověla, začaly se v jejím sídlištním bytě odehrávat podivné věci. „Asi tak po dvou měsících jsem vždy cítila, že nejsem v bytě sama,“ vyprávěla Soňa. „Přesto tu nikdo jiný nebyl, stále mě ale cosi neznámého pozorovalo, to člověk vytuší. Až jednou jsem to uviděla. Přímo v chodbě, v šeru stála bytost v dlouhém hábitu a měla ještěří hlavu. Tato zjevení se opakovala několikrát, naposledy v červenci 2010.“ Tolik vyprávění. Možná se usmíváte stejně jako tehdy my, ale brzy nás smích přešel!

Zcela stejné podivné bytosti totiž pronásledovaly už staré Řeky a Egypťany. Podle dochovaných pramenů se přednostně zjevovaly příslušníkům vyšších vrstev, zejména členům panovnických rodů. Soňa později oslovila specialistu na minulé životy a s úžasem zjistila, že její reinkarnační „rodokmen“ sahá až do staré Číny, konkrétně do doby T ang (roky 618 – 906 našeho letopočtu). Oblíbeným nočním strašidlem té doby byl mýtický člověk – had. Měl lidské tělo a hadí (či spíše ještěří) hlavu. Zjevoval se v zeleném plášti a v ruce svíral kámen probuzení. Ten mu umožňoval konat rozličné divy a zkoumat lidské myšlenky.

Když jsme Soně ukázali reprodukci sošky hadočlověka z této doby, byla velmi překvapená. Stejného tvora vídala ve svém bytě! Domnívali jsme se, že ony jevy souvisejí s psychikou, se skutečností, že brzy ztratila milovaného partnera. Potom nás ale napadlo jiné vysvětlení. Dům kde Soňa bydlí, stojí na bývalém rudném nalezišti. V podobných lokalitách se to přízraky jen hemží, o svatá i nesvatá zjevení není nouze. Klíč k celé záhadě je právě proto možná přímo v podzemí.
(sun)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2166852
DnesDnes36
VčeraVčera722
Tento týdenTento týden2652
Tento měsícTento měsíc13028

Partnerské weby