Petr ze severních Čech měl v životě štěstí. Splnil si svůj klukovský sen a několik let se plavil po světě jako lodní stevard. Vyprávěl nám o tom, jak v severských vodách uviděl jakési podmořské UFO! Nejprve se hladina klidného moře začala čeřit a z hlubiny problesk ovala fialová a oranžová světla. Mysleli si, že jde o nějakou špionážní ponorku, ale místo toho spatřili oválné těleso se svítícím „okem“. Kapitán měl strach, že dojde ke kolizi, ale těleso doslova vylétlo z vody a všem zmizelo z očí, úplně se rozplynulo! Stal se snad objekt neviditelným? Tajemný jev vidělo asi dvacet svědků.

Záhadologové o podmořských UFO vědí a už několik desetiletí je sledují. Hlášení o „USO“ (neidentifikovatelných mořských objektech) přicházejí z celého světa. Například v roce 1963 posádka lodi ODYSEE spatřila poblíž Řecka zvláštní blikající letadlo, které přistávalo na hladině a poté se celé ponořilo do moře. Nešlo o žádnou havárii, ale o velkou záhadu. Někdy se záhadná USO pohybují, jindy stojí na dně vod, plují na hladině či nápadně rychle manévrují těsně pod ní.
V roce 1990 se v Itálii našly zvláštní otisky nohou s ploutvemi. Na pobřeží je objevili místní lidé a poté je zkoumali badatelé Di Genario a Lissoni. Údajně až 80 centimetrů dlouhé stopy vykazovaly mírnou radioaktivitu a vedly ze souše přímo do vody. Že by se nějací moderní vodníci vraceli z výletu do vnitrozemí? Asi těžko. Záhadná USO byla pozorována už během 2. světové války, vojáci je považovali za nepřátelské ponorky. Jedno takové těleso na polském pobřeží zabavila speciální jednotka německé armády a kamsi odvezla. Psal se rok 1943.

Ufologové (či spíše usologové) mají jasno: Jde o mimozemské objekty, plavidla z vesmíru. Zní to fantasticky, ale uvědomme si, že většina mořských hlubin stále zůstává neprozkoumána. Badatelé tam nalézají zcela nové druhy živočichů, tajemné organismy a skalní „velkoměsta“. Skrývají se v nich nějaké základny vyspělých a neznámých civilizací, byť už opuštěné? A nemusí se jednat jen o tradiční mimozemšťany. Což takhle uvažovat o inteligentních plazech, dinosaurech?
(sun)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2317711
DnesDnes365
VčeraVčera1226
Tento týdenTento týden2515
Tento měsícTento měsíc24637

Partnerské weby