Archeologové nedávno informovali o zajímavém nálezu. Na ulici v jednom pražském obvodě objevili prehistorický hrob údajně nejstaršího homosexuála v Evropě. Podle uložených kostí (v ženské poloze) se domnívají, že muž patřil k této mino ritě. Senzace zahýbala zejména bulvárem, ale možná se badatelé jen trochu zmýlili. Přinášíme naše vysvětlení, i když možná trochu spekulativní.

Mohlo se jednat o příslušníka vyvolených, zasvěcence či pradávného čaroděje (mága). Nabízíme vám malé srovnání, tentokrát ze starého Egypta. I ono souvisí s archeologií a tajemným hrobem.

Faraon Smenchare patřil do prokleté pětky vládců, na níž se v budoucnu mělo zapomenout. Jména urozených (a vládkyně Nefertiti) už neměl nikdo vyslovit, kartuše z hrobek byly vyškrábány, opatřeny novým textem. V záhadné hrobce číslo 55 archeologové nalezli rakev s odstraněným jménem nebožtíka. Nad čelem mumie se skvěla kobra, znak králů. Mohla patřit svéráznému Achnatonovi, jeho matce Tije, krásné Nefertiti či záhadnému Smenchareovi. Mumie byla uložena v ženské pozici, s jednou rukou na hrudi a druhou podél těla. (Muži měli obě paže zkřížené na prsou.)

Nikdo tedy nepochyboval o tom, že jde o urozenou ženu z královské dynastie. Nakonec se zjistilo, že mumie patří asi dvacetiletému mladíkovi. Údajně zde odpočíval zavržený Smenchare (zemřel skutečně mlád) a býval označován jako „miláček Vaenrea“ či „Neferneferuaton“, ale oba přívlastky patřily ženě, královně Nefertiti! A vysvětlení? Smenchare byl v hrobce a rakvích uvězněn jako symbol nejvyššího zla, změnou polohy z mužského na ženskou a vyškrábáním identifikace mu byl znemožněn vstup do záhrobí. Navěky tak zůstal „uvězněn“ v hrobě, mezi naším světem a věčností. Zcela určitě nebyl gayem, ale spíše zasvěcencem, mágem. Egypťané se obávali návratu jeho duše ze záhrobí. Báli se stejně i vrstevníci pražského muže? Stal se také on zajatcem vlastního hrobu?
(sun)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2277060
DnesDnes171
VčeraVčera1344
Tento týdenTento týden1515
Tento měsícTento měsíc9309

Partnerské weby