Většina tajemných případů se odehrála ve dvou mořských zónách, ležících prakticky na protilehlých místech zeměkoule – v Bermudském a Dračím trojúhelníku. Zatímco s Bermudským trojúhelníkem jsou spjaty záhady o mizejících lo dích a letadlech staré nanejvýše 100 - 200 let a opakují se dále i v tomto století, zprávy z Dračího trojúhelníku jižně od Japonska sahají mnohem hlouběji do minulosti.

Japonci už po několik staletí pozorují podivné objekty na nebi. V minulosti v nich viděli démony, draky a další nebeská varovná znamení. Staré japonské mýty hovoří i o mořských dracích, kteří se vynořují nad hladinu a stahují do svých dračích paláců lodi s posádkami. Jsou to ale jenom pohádky?

I dnes se v Dračím trojúhelníku objevují na obrazovkách radarů zvláštní pohyblivé objekty, které při přiblížení lodí nebo letadel opět mizejí nebo změní svoje pozice. Tento jev má i svoje označení. Japonci mu říkají nansei-ahoto – cválající duch. Seznam lodí a ponorek, které se v oblasti Dračího trojúhelníku nenávratně ztratily, je varující. Od roku 1949 čítá několik stovek lodí a minimálně 7 jaderných ponorek, které zatím nikdo nenašel.

Že jde o nebezpečné zóny, o tom nepochybují ani vědci. V Bermudském trojúhelníku se střetávají různé mořské proudy. Vznikají zde náhlé geomagnetické anomálie, obrovské vzdušné víry, spojené s prudkými změnami počasí, které nejsou ani družicové systémy často schopné včas zaregistrovat, neboť akční rádius těchto změn je velmi malý a rychle odeznívá.

Na opačné straně Země, v Dračím trojúhelníku, je to zase vysoce aktivní podmořská sopečná činnost, vlny cunami, prudké pohyby zemské kůry spojené se zemětřeseními. To vše ve svém souhrnu vytváří rizikové faktory, jež mohou být příčinami zkáz některých lodí i letadel, pokud se ocitnou v těchto oblastech v okamžicích, kdy dojde k těmto přírodním anomáliím.

Snad stojí i za to si připomenout, že v Bermudském i Dračím trojúhelníku se nacházejí i dvě nejhlubší podmořské prolákliny na světě, jejichž výzkum je i dnes velmi obtížný – Mariánský a Portorický příkop.
(vlab)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2278371
DnesDnes220
VčeraVčera687
Tento týdenTento týden2826
Tento měsícTento měsíc10620

Partnerské weby