Jedním z nejzajímavějších fragmentů biblického kódu je hledání nezvyklého artefaktu, který by měl být odpovědí na původ člověka a možná i objasněním toho, kdo je tvůrcem tohoto kódu. Že takový artefakt existuje, vyplývá z přečtení kódu. Záhadné "něco" se má nacházet u břehů Mrtvého moře, zakopané pod vrstvou soli někde na poloostrově Lisan. Během hledání informací v biblickém zápisu o tomto artefaktu se objevily neobyčejně významné informace, mimo jiného i o kódu DNA. Z nich vyplývalo, že nám byl dán zvenku. Profesora Cricka, jednoho z objevitelů kódu DNA, tato informace nepřekvapila, protože sám je přesvědčen, že kdysi dávno Zemi někdo "nakazil" životem, proto všechny organismy na Zemi mají stejnou DNA.

Tak neobyčejné, až je to nepravděpodobné

Eistein kdysi vyslovil šílenou hypotézu, která jediná má šanci být tou pravou. Stejný pocit nabývá čtenář Drosninovy knihy. Stává se účastníkem něčeho tak neobyčejného, že se to zdá až nepravděpodobné. Materiál, na kterém pracuje Rips i Drosnin, je bible. Ti, kteří s ní pracují, jako by po celý čas cítili za zády "dech Boha", kýmkoliv by on byl. Když Drosnin čte v kódu slova: "Dal jsem ti to jako dědictví, já jsem Bohem," cítí v zádech mrazení.

Objevuje se potom otázka: podařilo se nám opravdu přečíst skutečný smysl slov? Podle odborníků ten, kdo chce přečíst informace zašifrované v bibli, musí mít k dispozici hebrejskou verzi prvních pěti Mojžíšových knih, takzvanou Tóru. To právě v ní se nesmělo změnit ani slovíčko, ani písmenko. Pokud nebyl objeven kód, nebylo jasné proč. Nyní je už mnoho věcí pochopitelných. Kdyby se totiž cokoliv, i to nejmenší v textu změnilo, ukryté předpovědi by se nedaly přečíst.

Jak důležité je správně se ptát

Kód neumožňuje okamžité přečtení celého ukrytého zápisu. Žel, člověk musí vědět, co vlastně hledá. Například bylo těžké přečíst si, že 11. září se letadla srazí s WTC. Tato informace však v bibli existuje, ale bylo ji možné najít jen po zadání hesla "dvě věže" nebo "teroristé". Ale například, když v roce 1991, tři týdny před vypuknutím války v Perském zálivu, Michael Drosnin dal do počítače heslo Saddám Husajn a "scud", v biblickém textu našel přesné datum útoku: 18. ledna 1991. Jinak řečeno, pokud chceme získat odpověď, je třeba položit správnou otázku.
(han)

 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2279584
DnesDnes699
VčeraVčera734
Tento týdenTento týden4039
Tento měsícTento měsíc11833

Partnerské weby