Všechno to zřejmě začalo v roce 1864, kdy francouzský vědec Charles-Etienne Brasseur de Bourbourg našel v madridské knihovně mayský spis popisující historii země, která zmizela ve vlnách oceánu – zřejmě po výbuchu sopky. Dva záhadné obrazce na rukopisu připomínaly písmena M a U. Tajemný, oceánem pohřbený kontinent tak získal své jméno. Vzhledem k tomu, že tentokrát pocházely informace o této pevnině od vědce, nikoli od nějakého fantasty, začala se kontinentem Mu zabývat řada historiků a archeologů.

Významné místo mezi nimi zaujímá francouzský archeolog Augustin le Plongeon, který zkoumal v 19. století zříceniny mayských měst. Byl přesvědčen, že v nich našel další podrobnosti o kontinentu Mu. Této bohaté a prastaré zemi vládla v posledním období před jejím zánikem královna Mú, která, když se kontinent začal propadat, uprchla do Egypta. Tam jako bohyně Isis vystavěla Velkou sfingu a založila egyptskou civilizaci. Jiní uprchlíci z Mu se dostali na poloostrov Yucatan v dnešním Mexiku a byli předchůdci mayské civilizace.

Celý svůj život zasvětil pátrání po kontinentu Mu britsko-americký badatel, plukovník James Churchward. Výsledky shrnul v roce 1926 do knihy Ztracený kontinent Mu. Psal v ní, že nalezl nezvratitelné důkazy, které spojují s legendárním kontinentem Mu dokonce i biblický ráj. Churchward píše, že se od jakéhosi starého asijského vědce naučil překládat původní jazyk země Mu, zachovaný na záhadných tabulkách nalézaných v Indii a v Mexiku.

Tyto tabulky potvrzují, že země Mu byla původním zdrojem lidské civilizace, starším než Atlantida. Odtud vzešlo několik pokolení prvotních lidí, kteří sdíleli zemi s bohatou živočišnou říší od motýlů po mastodonty. Naneštěstí tato idylická země spočívala na podzemních jeskyních zaplněných plyny. Asi před 12 000 lety došlo k obrovské explozi plynu a země Mu se potopila do hlubin oceánu. Ti, kteří katastrofu přežili a založili kolonie na různých místech světa, později zhotovili tabulky, které Churchward podle vlastních slov rozluštil. Tato kniha vyvolala celou sérii publikací o zemi Mu. Zatím se ovšem nenašlo dostatek přesvědčivých důkazů o pravdivosti této teorie. Po mimořádné zaniklé civilizaci se v posledních dvou stoletích usilovně pátralo dál a další stopy se stále ještě hledají.
(vlab)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2147554
DnesDnes505
VčeraVčera604
Tento týdenTento týden1822
Tento měsícTento měsíc15369

Partnerské weby