Oficiální věda říká, že se naši předci objevili na Zemi asi před sto tisíci lety. Ovšem v depozitářích muzeí a vědeckých organizací se uchovává mnoho nálezů, které čekají na svůj čas. Jsou to takzvané neurčené vykopávky. Pod tímto názvem se shromažďují předměty nalezené v dosud nedotčených vrstvách horských nerostů. Proč o nich nic nevíme? Proč se o nich nepíše jako o senzačních objevech ve všech novinách a časopisech? Nějak si s nimi nevíme rady. Je těžké se vzdát navyklých názorů.

Zaprášené poklady v depozitářích

Někteří archeologové dnes už uvádějí, že lidé žili na Zemi už před 50 miliony let. Uměli zpracovávat dřevo, kámen, měli písemnictví. Ale ani to není hranice. Už v roce 1891 byl ve státě Illinois (USA) nalezen zlatý řetěz v kousku uhlí. Ve 20. století, kdy se objevily metody dostatečně přesného hodnocení stáří paleontologických a archeologických nálezů, udělala geologická služba oficiální závěr, že stáří tohoto uhelného plástu je 260 až 320 milionů let! Ve státě Oklahoma nalezli železnou nádobu podobnou čajníku. Stáří horniny, ve které byl nalezen, určili na 312 milionů let. A v Anglii vykopali nádobu podobnou zvonu, kterému je – jak se ukázalo – přes 600 milionů let! Ještě ani dinosauři nebyli, ale rozumní lidé ano? A celkem schopní, umělecky nadaní? A tak můžeme spekulovat: Existovala jedna Atlantida nebo jich mohly být za 600 milionů let stovky, ba tisíce?!

Dosud se mluví nanejvýš o těch nálezech, které dokazují, že se člověk objevil na planetě mnohem dříve, než je obecně uznáváno. Ale jsou i jiné, které navíc dokazují, jak se od nás tito naši předci lišili. Ještě před Darwinem se objevilo množství různých teorií, vysvětlujících původ lidstva. Nejprostší byla myšlenka, že našimi prarodiči jsou mimozemšťané. Jestli utrpěli havárii a pak osídlili Zemi uměle vytvořenou rasou, není vůbec důležité. Důležité je, že takový přístup dovoloval vysvětlit, jak naši předci přežili ve světě gigantických ještěrů.

Když budeme sledovat bohatý folklór různých národů světa, tak tam najdeme nejen podrobný popis, ale i celé „učebnice“ historie o někdejším životě všech možných bytostí podobných i nepodobných člověku na naší planetě. Kromě folklóru ještě existuje i tajná historie psaná okultisty a teosofy a vůbec mystiky všech druhů. Ti pečlivě shromažďovali zrnka vědomostí dochovaná od nejstarších dob po dnešek. Ale my na ně raději zapomínáme a smýváme historii vlastní planety. Na úrodné půdě starých legend místo toho vyrůstá dnes bujný porost fantastických románů, počínaje Pánem prstenu Tolkinem a konče Harry Potterem.

Soudit je lehké, dokazovat těžké

Vykopávky přinášejí taková překvapení, že lezou oči z důlků. V Turkmenii byl objeven zkamenělý kus lidské nohy, jehož stáří je 150 milionů let. Vedle něj tříprsté stopy dinosaura. Ruští vědci oznámili, že je nedostatek důkazů, aby bylo možné tvrdit, že jde skutečně o stopu lidské nohy (i když o stopě dinosaura nepochybovali). V Nevadě v USA byl v pískovci nalezen nejen otisk bosé nohy, ale celý řetěz stop. Ovšem jejich délka je 51 centimetrů. Stáří nálezu bylo stanoveno na 213 až 248 milionů let. Jasně nezapadají do systému současných představ. Do něj nezapadají ani „ohromné stopy boha“ v Africe a na Srí Lance, gigantické kamenné a měděné sekery z Ohaia a Wisconsinu (USA) a mnohé další nálezy. Kamenné sochy, které nám zanechaly staré kultury, nám také ukazují obry, jejichž vzrůst o mnoho převyšuje lidský. Ohromná zobrazení bohů ve starém Egyptě, Indii, Sumeru, na Velikonočním ostrově, v Americe velmi převyšují normální velikost člověka. Tradice stavět veliké pomníky hrdinům minulosti už z dávna existuje u všech národů. Vysoké stropy chrámů také navozují myšlenky, že v minulosti byly stavěny nikoli pro náš střední vzrůst. O tom mluví stavby dochované po starých civilizacích, jejichž pozůstatky nacházíme v Americe, Evropě, na Blízkém východě, v Egyptě, Polynésii, Indii… Všechny tyto stavby jsou vytvořeny z ohromných kamenů, vážících stovky tun. Zvednou je do takové výšky bylo nad síly nejen lidí mohutného růstu a mohutné síly, jakými byli podle pověstí velikáni minulosti.

Zajímavý je i další fakt: mnohé stavby se nacházejí v nevelké hloubce při oceánských březích. To svědčí o tom, že byly dříve na břehu a po zvýšení úrovně světového oceánu jako následku přírodní katastrofy, o které svědčí geologická fakta, byly zality vodou. Mnozí historici předpokládají, že v důsledku této katastrofy zahynula i stará civilizace obrů. Legenda o světové potopě, zachovaná u mnoha národů, svědčí o katastrofě, ke které v minulosti došlo. Ti, kteří se zachránili před potopou, dali začátky současnému lidstvu.
(ndro)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2311260
DnesDnes65
VčeraVčera801
Tento týdenTento týden1735
Tento měsícTento měsíc18186

Partnerské weby