Starodávné kresby a nástěnné malby velmi často zobrazují vládce a krále s různými insigniemi moci a záhadnými předměty či talismany. Význam některých z nich je téměř jasný, význam jiných můžeme tušit, ale funkce některých z nich nám zcela uniká.

Vzpomeňme si jen na zvláštní válce v rukou faraonů, pomocí kterých "komunikovali s bohy", či takzvaný nilský kříž a mnohé jiné. Jednou z největších záhad v tomto směru je talisman moci, který sloužil mnohým ruským vládcům. Šrí Ramana Athariši, žijící v Tibetu, tvrdí, že za svoji vojenskou převahu v Evropě a respekt celého světa vděčil bývalý Sovětský svaz především talismanu moci. Namor, neboť o něj se jedná, znali lidé již v pradávných dobách. Zmínky o něm pocházejí již ze Sumerské říše (tedy z období 4. a 3. tisíciletí př. n. l.). Je ovšem pravděpodobné, že ho vytvořili ještě mnohem dřív, nejstarší odkazy hovoří o Atlantidě, která zanikla pravděpodobně před 10 - 11 tisíci let. Původ a historii namoru je těžké vystopovat. Podle Šrí Ramanu Atharišiho se dostal do kláštera Existování, odkud ho v 16. století ukradl Michal Fjodorovič - zakladatel dynastie Romanovců. Moc a vláda jsou pro lidi silným lákadlem, pro ně jsou ochotni různých zločinů. Následující roky docházelo na carském dvoře k bojům a namor přecházel z ruky do ruky. Nakonec ho získal Grigorij Rasputin. Historici se již desetiletí pozastavují nad tím, jak tento primitivní lhář, alkoholik a zhýralec mohl ovládnout cara a jeho rodinu s celým dvorem. Možná, že je odpovědí tajemný namor. Je pravděpodobné, že prostřednictvím energie vyzařované talismanem moci si Rasputin získal a podřídil cara i s jeho rodinou, dvorní plutokracii, nejvyšší státní úředníky.

"Šílený mnich" však nedocenil sílu skrytou v namoru. Odevzdal ho za několik falešných politických slibů a zanedlouho ho zavraždili. Během revoluce vídávali talisman moci v pracovně Vladimíra Iljiče Lenina, odkud několik dní před jeho smrtí záhadně zmizel. Objevil se u Josefa Visarionoviče Stalina, který se s ním nikdy nerozloučil a dokázal využít jeho moc ke svým cílům.

Nástupce Stalina Nikita Chruščov nevěřil v magii ani v tajemné energie, ale na přímluvu poradců astrologů (sovětští vůdci, přestože by to asi nikoho nenapadlo, měli svoje astrology) si ho dával na krk pod košili před vrcholnými setkáními. Brával si ho sice s sebou, ale tak jako Rasputin, ho nikdy nedocenil a nevěnoval mu náležitou pozornost.

Dalším majitelem namoru se stal Leonid Brežněv, který sílu talismanu nejenže ocenil, ale absolutně mu věřil. Jak namor vypadá a z čeho je zhotovený? Jak působí? Jde o miniaturu maskarona (dekorační motiv v podobě lidské tváře - masky) s rozměry 20 na 27 milimetrů, která je zhotovena ze slitiny zlata, platiny, iridia a rhénia. Odborníci zpočátku nezjistili, že něco vyzařuje přestože jeho čistota a hustota ukazují na to, že ho získali v podmínkách beztížného stavu, tedy mimo gravitační pole naší planety. Až série pokusů s využitím kirljanovské fotografie (zachycuje světlo eliminované při procesu ionizace vzduchu kolem těla člověka) přinesla senzační odhalení. Ukázalo se, že biopole člověka, který má u sebe talisman moci, se především kolem hlavy rozšiřuje jako obrovský balon až do vzdálenosti 15 - 17 metrů, přičemž se neuvěřitelně rozzáří a zrychluje svoje vibrace. Všechny pokusy o vědecké vysvětlení tohoto neobyčejného jevu k ničemu nevedly, pravděpodobně následkem omezení současného poznání. Podrobnější zkoumání namoru překazila jeho krádež.
(mz)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2311263
DnesDnes68
VčeraVčera801
Tento týdenTento týden1738
Tento měsícTento měsíc18189

Partnerské weby