FOTO: HISTORICKÝ RENTGENOVÝ SNÍMEK, ZDROJ : PHOTOHIST.BLOGSPOT.COM
V osadě Red Hand v Lousianě žil dr. A. H. Herring. Přestože mu bylo teprve čtyřicet let, věděl, že nebude žít dlouho. V červnu roku 1883 sepsal závěť, kde uvedl podrobné pokyny ohledně svého posledního odpočinku. Jeho tělo

mělo být pohřbeno v cihlové hrobce do té doby, než bude možné jeho převezení na rodinný hřbitov v Georgii. Jako by to nestačilo, přesně předepsal, že jeho mrtvola má být uložena v kovové rakvi, hermeticky uzavřené zaletováním. Ta pak musí být uzavřena ve větší rakvi z piniového dřeva. Teprve potom se může provést převoz do cihlové hrobky, která má být pečlivě zazděna.
To vše rodina do písmene splnila. Za dva a půl roku se příbuzní zemřelého rozhodli nepřevážet ho do Georgie, ale pohřbít ho blíže jeho domova na hřbitově v Red Hand. Dali otevřít hrobku. Už přitom se objevily podivné úkazy. Při zazdívání hrobky byla jako překlad použita široká fošna z piniového dřeva. Na ní ležely cihly, spojené maltou.

Když tuto „střechu“ sejmuli, vzbudil stav desky z piniového dřeva údiv. Její spodní strana byla vlhká a zřetelně se na ní daly rozpoznat obrysy lidské postavy srovnatelné s rozmazaným obrazem špatně zaostřeného diaprojektoru. Samo zobrazení se podobalo současnému rentgenovému snímku. Velké žíly a tepny se značily temně rudě, plíce o něco světleji, oblast mozku byla bělavá a kostra – zvláště žebra – se zřetelně rýsovala. Když na tento fantomatický obraz dopadlo světlo, začal blednout, ovšem tak pomalu, že ho mohlo vidět ještě mnoho dalších svědků.
Temná síť krevních drah byla rozeznatelná dokonce po několik týdnů.

To však zdaleka nebylo všechno. Jev měl pokračování uvnitř piniové rakve. I zde všechno dýchalo vlhkostí a na vnitřní straně víka se skvěl další obrazový otisk, nebo jak to lze nazvat. Zachváceni hrůzou se příbuzní rozhodli dále nepátrat a pohřbili dr. Herringa, aniž by otevřeli kovovou rakev, poslední závoru chránící před děsem…
(vlab)
 

 

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2072294
DnesDnes382
VčeraVčera1074
Tento týdenTento týden4742
Tento měsícTento měsíc19330

Partnerské weby