Také jste si minulý rok slíbila, že přípravu těch příštích Vánoc prožijete bez stresu, honičky, ve větší pohodě? Jak si užít nejkrásnější svátky v roce? Zapomeňte na klasickou honičku se sháněním dárků, mytím oken, generálním úklidem domácnosti, nemějte výčitky

svědomí, že máte napečený zatím jen jeden druh cukroví. Nechtějte být dokonalá, ale snažte se trochu rozmazlovat, být milá, šetřit energii na radostné Vánoce. Jak kolotoč povinností lépe zvládnout?

Voňavá koupel. Útočiště před každodenním stresem najdete v příjemné lázni. Přidejte si do vany pár kapek voňavého esenciálního olejíčku s levandulovým, borovicovým nebo pomerančovým aroma. Nic vás nepostaví na nohy víc než půl hodina strávená pohodovou relaxací.

Bolest hlavy. Není v náročném období, hektickém čase žádnou výjimkou. Při prvních příznacích zkuste vmasírovat pár kapek mátového oleje na spánky, o lepší náladu a uvolnění se postará šálek voňavého čaje. V předvánočním období pomohou srovnat myšlenky chutné vánoční směsi, v nichž se krásně rozvoní typické sváteční koření, jakým jsou anýz, hřebíček, skořice, doplněné medem.

Nešiďte spánek. Pokud jste se rozhodla zatočit s nedodělanou prací a resty v pozdních nočních hodinách na úkor spánku, není to dobrý nápad. V dalších dnech to neblaze poznamená vaše tělo, budete se cítit přetažená, neodpočatá, mrzutá.

Jídlo nic nespraví. Také máte potřebu ve stresu stále něco ujídat, zobat, nakládat si na talíř víc než je zdrávo? Spíš než po obloženém chlebíčku s vajíčkem, hamburgeru nebo šlehačkovém dortu sáhněte po ovoci, zdravějších jídlech. Tělo potřebuje na zpracování vydatných, tučných a sladkých pokrmů mnohem více energie. Snažte se jíst v malých porcích alespoň pětkrát denně.

Pohled do výlohy. Zkuste se podívat na svůj obraz při chůzi do některé z míjejících výloh. Všimla jste si, jak jsou vaše záda ohnutá? Jako byste na nich nesla tíhu celého světa. Shrbená postava je typickým znakem vystresovaných lidí. Pozitivní energii v těle rozproudíte, když se narovnáte zpříma, srovnáte záda a ramena, vztyčíte hrdě hlavu.

Čas na procházku. I když nevíte, kde vám hlava pro samé starosti stojí, nezříkejte se pohybu. I krátká, svižnější procházka po večeři pomůže od negativních myšlenek a stresu mnohem víc než šálek silné kávy.

(mav)

RADA SPIRITU

Víte, že proti stresu můžete zkusit i akupresuru? Antistresový bod naleznete na středu dlaně, který palcem tiskněte asi minutu. Tahle jednoduchá terapie uvolní napětí a dodá do žil novou energii.

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1970597
DnesDnes379
VčeraVčera874
Tento týdenTento týden4734
Tento měsícTento měsíc16202

Partnerské weby