Jste nervózní, když zrovna nic neděláte? Strávíte prací mnohem víc času, než jste původně zamýšleli? Musíte se stále něčím zaměstnávat, abyste zmenšili pocit viny, deprese, stavy úzkosti? Nedokážete se od pracovních povinností odstřihnout ani o víkendu a dovolené? Jak potvrzují psychologové, počet workoholiků závratně

stoupá, životní tempo se zrychluje. Víte, že hodně práce má negativní vliv na zdraví? Kdy být ve střehu, zmírnit ponoření do práce, zpomalit, nezapomínat na své koníčky a odpočinek? Poznat to můžete podle nejrůznějších negativních signálů. Například, když…

...vám schází radost ze života, nacházíte ji pouze plněním svých úkolů, povinností, posedlostí být neustále aktivní, perfektní, nadmíru zodpovědní.

...trpíte častou bolestí hlavy. Může ale také jít o bolest krku, očí. Migréna se dostavuje vždy, pokud si toho na svá bedra nakládáte víc, než je zdrávo.

...vaše hmotnost kolísá. Stres totiž může vést k radikálnímu nárůstu hmotnosti. Důvodem je vyšší hladina kortizolu v krvi, tento hormon se podílí na tom, že roste chuť k jídlu.

...máte problém vstát z postele. Ráno jste celí rozlámaní, jako byste ani nezamhouřili oka. Přetrvávající únava je jasným signálem, že byste si měli vzít dovolenou, myslet na odpočinek, investovat do příjemné relaxace.

…nemáte chuť na milování. Snížená potřeba intimností, ztráta libida může být jasným signálem, že se s vaším tělem něco děje.

...trpíte často rýmou, nachlazením, virózou. Člověk, který je dlouhodobě pod velkým tlakem, má sníženou obranyschopnost, oslabený imunitní systém.

...trpíte nechutenstvím. Kdo permanentně usiluje o stoprocentní výkon, přehání to s pracovitostí, může mít problémy s trávicím ústrojím, což se projeví zácpou, bolestí žaludku i sníženou chutí k jídlu.

...pociťujete bolesti na hrudníku. Nemusí jít o problémy se srdcem, ale mohou mít neurologický původ. V každém případě je dobré se při jejich opakovaném výskytu poradit s ošetřujícím lékařem.

(es)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2039722
DnesDnes710
VčeraVčera781
Tento týdenTento týden3307
Tento měsícTento měsíc14075

Partnerské weby