V životě potkají člověka nejrůznější situace a někdy je obtížné na ně reagovat s nadhledem, patřičným klidem. Většinou tehdy, když něco nejde podle vašich představ. Můžete si stokrát slibovat, že se příště nenecháte ničím rozčílit a stejně máte chuť s něčím praštit o zem, vyletíte jako

čert z krabičky, cítíte se pod psa. Když se všechno vrátí do normálu, možná se dokonce za svůj vztek stydíte. Jak to zařídit, abyste byli v pohodě, využili vlnu vzteku ve svůj prospěch?

Změňte, co jde změnit

Jestliže víte, co vás dokáže rozčílit, napříště se takové situaci můžete vyhnout. Přemýšlejte o tom, jak svůj život učinit radostnější. Když máte pocit, že nad sebou ztrácíte kontrolu, napadají vás jen vulgární výrazy, nehezká slovíčka, která by mohla ubližovat, přivřete oči, zhluboka dýchejte a promyslete si odpověď, než něco řeknete.

Přetlak energie

Vztek ale můžete využít i pozitivně. Přetlak energie, bojovnou náladu, sílu a vitalitu můžete soustředit do nějaké smysluplné činnosti, domácí práce, aktivity, kterou odkládáte, nebo se jí věnujete neradi. Uvidíte, co uděláte práce, navíc i dost pro své zdraví, neboť upustíte přetlak v duši, nahromaděnou páru.

Tip na uklidnění

Nejlepším balzámem na rozjitřenou duši je podle odborníků procházka na čerstvém vzduchu, pohyb. Léčivá může být i hudba, mozek dokáže pozitivně reagovat na pěknou melodii, písničky, které vyvolají příjemné vzpomínky, radostné chvilky. Rychlou a jednoduchou metodou, jak mít vztek pod kontrolou je také žvýkání žvýkačky, gumových medvídků nebo cucání bonbonů.

(ruch)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1970597
DnesDnes379
VčeraVčera874
Tento týdenTento týden4734
Tento měsícTento měsíc16202

Partnerské weby