Kdy jsou lidé nejšťastnější

Ne vždy bývá život procházka růžovou zahradou. Každý prožívá období vzletů a pádů, jednou je člověk nahoře, podruhé dole. Kdy se cítí nejšťastnější? Na to se zaměřil jeden australský průzkum. Podle vědců z Deakinovy univerzity

prožívají nejbáječnější období mladí lidé ve věku od 18 až 25 let. Zažívají radostná léta plná optimismu, neboť je nesvazují důležitá rozhodnutí, dramatické rodinné krize, velká zklamání, finanční ani zdravotní problémy, špatné zkušenosti. Druhé období štěstí má podle australských sociologů přicházet s důchodem. Třebaže v seniorském věku se objevují starosti s chatrnějším zdravím, přesto se s odchodem z produktivního života dostavují vyrovnanost, vnitřní klid, pohoda.

Pryč se stereotypem

Také nechává ponožky, kde ho napadne? Rozčiluje vás, že už vám dlouho nepřinesl žádný dárek, kytici, pozornost? Večer co večer chce trávit u televize a o víkendu jenom lenošit? Když se v partnerském vztahu objeví všednost, každodenní stereotyp, nenechte si ho přerůst přes hlavu. Jak z toho ven? Hlavně neřešte hlouposti a buďte shovívavější. Respektujte partnerovy chyby, vždyť ani vy nejste dokonalá. Kdo ví, třeba si od sebe potřebujete jen trochu odpočinout, poskytnout druhému víc času a prostoru. Sbližovat vás budu společné zájmy, koníčky, posezení s přáteli, kulturní prožitky, výlety, cestování.

Stáří a sex

Myslíte si, že intimní život končí se středním věkem? Třetina mladých lidí předpokládá, že jim sex nebude v seniorském věku nic říkat. Jak dokládají vědecké studie, vedou starší lidé kvalitní sexuální život, i když postelové radovánky neprovozují tak často. Možná tomu nebudete věřit, ale šedesátníci mají sex častěji než třicátníci. I ve zralém věku je fyzická blízkost velmi důležitá. Navíc lidé s intenzivním a kvalitním sexuálním životem jsou zdravější než ti, které neuspokojuje, nebo se ho nadobro vzdali.

(mav)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2046031
DnesDnes666
VčeraVčera993
Tento týdenTento týden3563
Tento měsícTento měsíc20384

Partnerské weby