No jejej, dokonce na dvou frontách. Jen se podívejte, jaké na sebe vrhají projektily firmy, které se ucházejí o zakázku za miliony. Tím střelivem jsou právě ty miliony. Nakonec zakázku dostane zdánlivý outsider a boj pokračuje formou soudní žaloby. Koneckonců na tom není nic divného, dneska žaluje kdekdo kdekoho, soudy jsou

přeplněny žalobami, věznice odsouzenci. A nám nezbude, než se podivovat, když se z vysoko postavené osoby vyklube podvodník.

A ty miliony, kampak se poděly? Obraťme pozornost k televizi, kde lídři politických stran bojují plamenometem slov proti jiným, ti jim to oplácejí a volič aby se zbláznil.

Ale to nebudeme rozebírat. Jisté je, že proti tomu je fakt, že si dva chlapi v hospodě dají po hubě, dětská hra. Jsou však kruté boje, které probíhají uvnitř nás, které mohou mít dlouhodobé vnější následky.

Muži je něco přes padesát, má jisté postavení, vrací se domů pozdě a unaven, sotva zhlédne poslední zprávy v televizi, aby byl informován o trendu, kterým se právě ubírá naše společnost. Jde spát a usne ještě s jednou nohou na podlaze.

Žena je v tom nebezpečném věku po čtyřicítce. Muž leží na zádech a chrápe. Žena zamlaská, muž zavrčí a otočí se na druhou stranu, aniž by ji objal, jak si přála. Muž vydává chrochtavé zvuky i otočen na druhý bok, žena si dá špunty do uší a ponoří se do představ.

Zajímá se o kulturu, a tak pokládá za svou povinnost navštívit první samostatnou výstavu mladého malíře. Octne se s ním v galerii sama. Obrazy jsou hrozné, nepoznáte, co na nich je, protože malíř je modernista. Zato jejich autor se jí líbí, štíhlý vousáč s potutelným úsměvem.

Dají se do řeči, ona mu obrazy pochválí a on ji pozve do svého ateliéru s tím, že namaluje její portrét. Vzrušena pomyšlením, že to možná bude akt, slíbí, že přijde. Již teď prohrálo její manželství svůj boj.

Ale nemusí bojovat jen pěkná zralá žena. Vezměte si staršího vdovce, který žije sám, ke svačině si rozbalí tlačenku, jí ji rovnou z papíru, aby nemusel umývat talíře. „Sakra,“ libuje si: „ten presbuřt je dobrý, co takhle si vzít ještě kousek, i když doktor vrčí, že jsem přibral dvě kila...“

Po svačině dostane chuť si zakouřit dýmku:„Ta je přece méně škodlivá než cigareta. Doktor sice varoval, že bych neměl, ale co, projdu se parkem a vydejchám to…“

Život je prevít, ale dá se s ním bojovat. Jen musíte vědět, jak na to.

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2046032
DnesDnes667
VčeraVčera993
Tento týdenTento týden3564
Tento měsícTento měsíc20385

Partnerské weby