Emoce

Emoce, jako jsou radost, láska, nadšení, ale i hněv, smutek či strach, patří ke každodennímu životu. Radost, láska a nadšení patří k pozitivním a prospěšným emocím, které naplňují život optimismem a pohodou. Naopak hněv, smutek a strach jsou negativní pocity, které nás

bolí, o které nestojíme a které nás táhnou dolů. Prožíváme je, když jsme zklamaní, cítíme se na konci svých sil, nevěříme ničemu a nikomu, ani sami sobě. Pocitově jsme na dně, vše vidíme jenom černě bez jakékoli naděje. Dobrou zprávou je, že negativní pocity a myšlenky jsou především stavem naší mysli, a to se nedá změnit, pokud sami nebudeme chtít. Začněme pracovat sami na sobě a přeprogramujme svou mysl na pozitivnější vnímání světa. Těšme se z maličkostí, ze slunného dne, z přítomnosti svých blízkých, přátel a kamarádů, z pěkné knihy, filmu a podobně. Vykročme vstříc spokojenějšímu životu ještě dnes, nejlépe v tuto chvíli, žádná už nebude lepší!

Jen mluvit nestačí

Užíváte často věty typu „Jednou udělám“, „Vždy jsem chtěl...“, „Kdybych mohl...“ a podobně? Proč nezačnete dělat něco hned? Kolikrát jste se chtěli do něčeho pustit, ale nakonec jste to vzdali? Aby člověk opravdu žil, musí být aktivní. Stojí jen ten, kdo se trápí minulostí nebo v obavách přemýšlí o budoucnosti. Tím, co bylo a co mohlo být, ale co není. Zvedněte hlavu a udělejte to, co si již dávno přejete či po čem toužíte. Uvidíte, jakou zažijete radost. Nemusíte udělat všechno hned, ale krok za krokem. Jak řekl švýcarský teolog Alexander Vinet: Chtěl bych neznamená nic, chci dělá divy.

(žuk)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2046026
DnesDnes661
VčeraVčera993
Tento týdenTento týden3558
Tento měsícTento měsíc20379

Partnerské weby