Chodíte rádi do práce? Pokud je vaše odpověď spíš záporná, můžete se inspirovat několika tipy, jak to napravit. Kdo v kanceláři stráví většinu dne, měl by si kolem sebe vytvořit harmonické prostředí. Máte-li možnost na pracovním prostředí něco změnit, měli byste vědět, že:

...cítit se budete dobře, jestliže se obklopíte správnými barvami. Významně ovlivňují psychiku, optimisticky naladí mysl, ale také zvyšují pracovní výkon, produktivitu práce. Preferujete ve svém životě červenou barvu? Je vnímána jako energetický dárce, který povzbuzuje, stupňuje výkonnost, pomáhá zdolávat životní problémy. Když se to s ní ale přežene, zvyšuje impulzivitu, na nervový systém působí dráždivě. Žlutá je barvou kreativity. Příznivě ovlivňuje paměť, je to odstín spokojenosti, funguje proti špatné náladě, skleslosti, oživuje ducha. Zklidňující účinek lze připsat modré barvě. Symbolizuje zdolávání překážek, posiluje ducha, může být povzbuzujícím faktorem při velkém stresu a vyčerpání. Pomáhá s koncentrací, roztržitostí, vyvolává pocit klidu a harmonie. Sympatickým a osvěžujícím prvkem v kanceláři bude nesporně zelená barva. Dodá spoustu energie, posiluje zrak, zahání únavu, symbolizuje regeneraci, naději, vyrovnanost.

…podle východního učení feng shui je pro podávání dobrého výkonu, tvořivost, soustředění důležitý uklizený stůl, čisté prostředí. Nepořádek v kanceláři, spousta papírů a nepotřebných věcí odvádí pozornost, brzdí životodárnou energii. Víte například, že demotivující je i sezení čelem ke stěně? Pracovní stůl je vhodné umísťovat co nejdále od vchodových dveří. Ideální je uspořádání nábytku tak, aby bylo vidět na dveře, nemít je za zády.

...pokojové rostliny se postarají nejen o optimální vlhkost vzduchu, odstranění škodlivých látek, nečistot v kanceláři, ale také dodávají dobrou náladu, zmírňují stres. Je vědecky prokázané, že mohou sloužit jako účinná zvuková bariéra, zvyšují produktivitu práce a soustředění, podporují tvořivost, dokonce zvyšují obranyschopnost organismu. Nic nepokazíte například difenbachií, dracenou, pracovní prostředí zajímavě ozvláštní fíkus, zamiokulkas nebo filodendron, palma, kaktus. Důležitým faktorem je nejen vzhled, ale také nároky na pěstování, velikost rostliny.

(mav)

RADA SPIRITU

I vůně mohou mít vliv na emoce, psychiku, náladu a chování. V práci by nám to mělo zkrátka vonět. Například levandulové nebo rozmarýnové aroma prokazatelně pomáhá snižovat množství chyb, stres a napětí.

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2046027
DnesDnes662
VčeraVčera993
Tento týdenTento týden3559
Tento měsícTento měsíc20380

Partnerské weby