Věk je pouze číslo

Kdo by ve dvaceti - třiceti letech myslel na stáří? Pokud však člověk překročí padesátku, oslaví šedesáté a další narozeniny, jeho pohled na něj se poněkud změní. Říká se, že věk je pouze číslo. Někdo se skutečně cítí podle narození udávaného v občance, jiný se snaží zůstat aktivní, mladý, svěží

fyzicky i mentálně. Britští vědci chtěli zjistit, jaký vliv má pociťovaný věk na životní očekávání. Není bez zajímavosti, že u lidí, kteří se cítí o několik roků mladší, než skutečně jsou, je větší pravděpodobnost, že se vyhnou předčasnému úmrtí, dožijí se vyššího věku. Kdo chce zůstat dlouho mladý, ten by neměl šetřit dobrou náladou, optimismem, měl by se stále na něco těšit.

Proč nedočkavě vyhlížíme jaro?

Pro spoustu lidí představuje jaro báječné období. Příroda rozkvétá a nádherně voní, teploty stoupají, probouzí nás zpěv ptáků. S jarními dny mizí depresivní nálada, smutky v srdci i nepřekonatelné úzkosti. Sluníčko vchází do našich srdcí i duše, leccos člověk vnímá úplně jinak. Konečně přijdou na řadu slušivé bundičky, atraktivní lodičky, nová kabelka, zkrátka působivá jarní móda, která je velmi slušivá a každý se v ní může cítit dobře. Také jste poznali, že s jarem se vám začínají zapalovat lýtka? Bez uzardění se otočíte za pohledným člověkem, stoupá milostná touha? Může za to prodlužující se den, intenzivní sluneční paprsky, kdy tělo vyrábí více hormonů, například melatoninu či feromonu, jež se podílejí na sexuální aktivitě. V neposlední řadě se zvyšuje také chuť něco nového podnikat, více sportovat, pobývat na čerstvém vzduchu, cestovat, užívat si aktivity pod širým nebem. Jaro zkrátka přináší novou motivaci.

Štěstí je stav mysli

Patříte mezi věčné škarohlídy, kteří jsou přesvědčeni o tom, že se jim smůla lepí na paty? Změňte to! Psychologové tvrdí, že štěstí každý drží ve svých rukách. Jen musíte na dlouhodobé spokojenosti trochu zapracovat, nic nepřichází v životě zadarmo. V prvé řadě je nutné vyměnit negativní myšlenky za pozitivní pohled na svět. V takovém případě je dobré vybavit si radostné chvíle, příjemné okamžiky, krásné vzpomínky, kdy vám bylo dobře, cítili jste se opravdu skvěle. Trápit se minulostí, malovat čerta na zeď pro budoucnost je zbytečné plýtvání času a energie. Zkuste brát život trochu jako zábavu. Věřte tomu, že každá změna, která vám do života vstoupí, může mít své kouzlo, posune vás o značný kus dopředu.

(mav)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2046074
DnesDnes709
VčeraVčera993
Tento týdenTento týden3606
Tento měsícTento měsíc20427

Partnerské weby