Podle starodávného mystického učení feng shui nás zásadním způsobem ovlivňuje prostředí, ve kterém žijeme. Správným rozvržením bytových zón, pozitivní volbou barev a materiálů či promyšleným umístěním nábytku bychom mohli změnit náš domov v

příjemnou oázu klidu a míru.

Podle stoupenců feng shui všude kolem nás i v nás samotných proudí mystická energie čchi. Mělo by se jednat o jakousi životní sílu, která má významný vliv na naši psychickou i fyzickou pohodu.

Aby energie čchi správně proudila, je třeba udržovat v bytě zejména pořádek a čistotu. Veškerý prach, špína i zpřeházené či nedbale soustředěné věci mají totiž tajuplnou kladnou energii zpomalovat a oslabovat. Rovněž je třeba vyhnout se ostrým hranám nábytku a nepřirozeným překážkám, které proudění narušují. Správné proudění čchi též podpoří rozmístění co možná nejvíce rostlin a dalších přírodních elementů v domácnosti. Doporučují se zejména rostliny v květináčích se zeminou a vodou. V každé obytné místnosti by pak podle odborníků na feng shui mělo být i přiměřené množství nábytku. Pokud se nachází nábytku v místnosti příliš mnoho, dostavuje se pocit zahlcení, v opačném případě se zase lidé mohou cítit nejistí. Zapomínat by se nemělo ani na jakési pravidlo, že by se měl v každé obytné místnosti zanechat volný střed.

V kuchyni patří k nejdůležitějším zařízením sporák, neboť podle učení starých Číňanů svým způsobem symbolizuje bohatství rodiny. V dnešní době patří k nejvhodnějším sporák plynový, protože právě ten nejméně ovlivňuje přirozenou energii jídel. Obdobně důležitá je ložnice, ve které trávíme třetinu života spánkem. Zvýšenou pozornost je třeba věnovat zejména umístění postele, měla by směřovat k pevné zdi. Tím se zabrání vstupu negativní energie oknem či dveřmi.

(pak)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2096959
DnesDnes686
VčeraVčera1172
Tento týdenTento týden3941
Tento měsícTento měsíc18745

Partnerské weby