Obdobné fráze a výroky typu: Může být i hůř, ono to není zase tak strašné, občas se to na chvíli i zlepší, já to nějak doklepu, prostě jsem se blbě narodil, to je ta moje karma… mi opravdu berou dech. O to více mě zaráží, kolik lidí v mém okolí

svůj život prostě nějak přežívá. Ano, přežívá. Nežije. Není to škoda?

Když žijeme asi 55 „dospěláckých“ let v módu přežívání, tak nám život přijde neuvěřitelně dlouhý, prázdný a otravný. Asi i proto si ho pak nemálo lidí dobrovolně zkrátí. Pokud ale život žijeme a užíváme si ho, tak si přejeme, aby byl aspoň třikrát delší, abychom stihli uskutečnit všechny své plány, sny a představy.

Lidé v módu „přežívání“ jsou se svou situací více či méně smířeni. Jako by bylo předem někde napsáno či určeno, že ten a ten bude žít život, který za nic nestojí, a už se s tím nedá nic dělat. Ale tak to přece není.

Všechno se dá změnit. Od malých věcí až po zásadní. Můžeme si najít práci, která nás opravdu baví, nového partnera, rozjet podnikání, odejít z paneláku a postavit si dům, všechno zabalit a odstěhovat se na Bali a tam třeba psát knihy nebo se starat o opuštěná zvířata. Jen se nesmíme stále bát a musíme začít něco pro svůj sen dělat.

Jestliže se necháme vláčet „osudem“, přesně podle toho náš život bude i vypadat. První kroky však samozřejmě bolí a jsou nepříjemné. Tak to prostě je. Je třeba vystoupit ze zóny komfortu a začít něco dělat.

Máte zapsaný svůj dlouhodobý cíl a kroky, které k němu vedou? Pokud ne, sepište si, čeho byste chtěli například v časovém rozmezí 6 – 12 měsíců dosáhnout a rozdělte si plán do menších částí. Na každý měsíc si vytvořte seznam aktivit, kroků a termínů, kdy je uskutečníte. První aktivitu si tam připište s dnešním datem.

Opakuji - s dnešním…

IRENA HOUDKOVÁ

www.houdkova-profikouc.cz

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2096965
DnesDnes692
VčeraVčera1172
Tento týdenTento týden3947
Tento měsícTento měsíc18751

Partnerské weby