Co to vlastně znamená, že je člověk nešťastný nebo smutný, nespokojený, naštvaný? Pro mozek je to „pouze“ nesoulad map, které má uložené. Nesoulad námi vytvořené a v mozku uložené ideální představy a toho, jak svou

aktuální situaci vnímáme skrze informace získané ze smyslů a jejich přefiltrování a vyhodnocení mozkem. Nic víc, nic míň. Neladí to, co jsme si sami určili jako ideální stav a stav, který aktuálně vnímáme. Kde je ale objektivní realita? Co s tím?

Prostě mozku dodejte jinou informaci. Pokud budete mozku servírovat, že jste vycucaní, ustrašení, zklamaní, rozzuření a on vám to uvěří, bude patřičně reagovat vyplavením odpovídajících hormonů, vaší fyziologií. Vy se tak opravdu budete cítit a následně i chovat. Například v emoci smutku budete mít skleslou pozici těla, svěšená ramena, nahrbíte se, hlava zapadne mezi ramena a bude směřovat k zemi, stejně jako vaše oči, koutky úst se svěsí, zmizí jiskra z oka, rapidně ubude energie a nadšení, dojde ke změně místa, hloubky i rytmu dechu i rychlosti vašeho tepu.

Mozek netuší, co je realita. Co mu „dáte“, to za realitu považuje. To pro sebe můžete perfektně využít, nemyslíte?

Mozek je extrémně užitečný a extrémně chytrý „počítač“, ale má svá omezení. Můžete ho přelstít.

Pokud mu budete vědomě „servírovat“ informace o tom, že jste v pohodě, nebojíte se, věříte si, uvěří i on vám. Vy se tak poté budete chovat i cítit a tuto energii vyzařovat směrem ven. Mozky lidí ve vašem okolí tuto energii zachytí a jejich majitelé se k vám budou náležitě chovat.

(Pokračování příště)

IRENA HOUDKOVÁ

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2169404
DnesDnes7
VčeraVčera647
Tento týdenTento týden654
Tento měsícTento měsíc15580

Partnerské weby