Kdo by občas neměl špatnou náladu? Někdy jsou ale negativní emoce, nutkavé přemýšlení o tom, co se nepovedlo, natolik silné, že nedopřávají duši klidu. Jak se nepříjemných pavučin v myšlenkách zbavit? Věřte, že se to dá

naučit. Někdy věci zbytečně zveličujeme, přikládáme jim větší význam, než skutečně mají, vymýšlíme katastrofické scénáře. V tom případě je dobré nahradit otravné myšlenky něčím radostnějším, konstruktivním. Ne nadarmo se říká, že strach je jako sedět v houpacím křesle. Máte sice co dělat, ale nikam vás to neposouvá. Na trýznivé uvažování je jednoduchá rada. Dopřejte si čas a na list papíru napište všechno, co vás stresuje, štve, brzdí. Pokud se z trápení „vypíšete“, svým způsobem se s ním i rozloučíte. Zahnat negativní myšlenky můžete také smysluplnými aktivitami. Ideální provětrání hlavy poskytne některý z rekreačních sportů, procházka zimní přírodou, jakákoli činnost, která vám dá na problémy zapomenout.

Co dokážou barvy?

Jakou barvu ve svém šatníku preferujete? Pokud je to modrá, pak se řadíte mezi třetinu Čechů, pro něž je tento odstín nejoblíbenější. Zatímco ženy jednoznačně preferují červenou, fialovou a růžovou, mezi typicky mužské barvy patří nejčastěji modrá a zelená. Jak vyplývá z výsledků výzkumu agentury STEM/MARK, pro mladší generaci mezi patnácti a třiceti lety je nejtypičtější černá barva, pro střední generaci ve věkové kategorii pětačtyřicet až šedesát let je to modrá barva. Jak ovlivňuje psychiku? Podle odborníků modrá barva vyvolává pocit klidu, harmonie, bezpečí, poskytuje spokojenost a uvolnění, vyváženost.

Jak uvažujete, takoví jste

Opakujete si často, že máte v lásce smůlu, nikdo vás nemá rád, jste moc tlustá, že se vám štěstí vyhýbá? Slyšeli jste, že by se takhle sebekriticky hodnotili úspěšní lidé? Způsob, jak sami sebe vidíte, mluvíte se sebou, má velký vliv na náladu, pohodu, na to, jak se cítíte. Možná si to ani neuvědomujete, že se stále za něco plísníte, že si stěžujete, avšak vaše podvědomí na to velmi citlivě reaguje. Buďte k sobě shovívavější, změňte strategii. Nastartujte psychiku správným směrem tím, že se občas pochválíte, budete pracovat na své spokojenosti.

(mav)

 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2169390
DnesDnes640
VčeraVčera569
Tento týdenTento týden640
Tento měsícTento měsíc15566

Partnerské weby