Na území České republiky je celá řada míst, která jsou energeticky silná a na člověka pozitivně působí. Psycholožka, astroložka a záhadoložka Olga Krumlovská má tyto lokality zmapované a je přesvědčená, že se pohyb i možnost čerpání energie na těchto místech liší u každého z nás, a to i vzhledem ke znamení zvěrokruhu, v němž jsme se narodili. Co nám tedy doporučí, kam bychom se měli podle ní v případě potřeby vypravit?
Berani - vhodným místem pro čerpání energie je pro ně největší menhir v Čechách v Klobukách u Slaného. Kolem kamenu by měli tančit a zpívat, občas se zastavit, o kámen se opřít, obejmout jej a přitisknout se k němu, na chvilku zavřít oči a ponořit se do myšlenek…
Býci - pozitivně budou reagovat na hrad Okoř. Když se pohodlně usadí na prostranství (hřišti) před hradem a dopřejí si svačinku, v létě tu mohou tu na chvilku ulehnout do trávy. Nohy je třeba roztáhnout na šíři ramen, ruce položit dlaněmi vzhůru a důležité je zhluboka dýchat. Hřiště se překrývá s pozitivní zónou, která působí proti únavě, stresu i přepracovanosti.
Blíženci - vhodným místem pro relaxaci je pro ně Belveder. Pozornost by měli věnovat vyobrazeným znamením živlů, jež se užívají v astrologii (oheň, země, vzduch, voda). Pobyt v tomto prostoru dodá Blížencům vnitřní klid a rovnováhu.
Raci - duši Raků zalahodí návštěva Zelené hory u Žďáru nad Sázavou. Vyladí je a pohladí po duši i velmi pesimistické osoby. Tato jedinečná stavba je jako nádherný hudební nástroj, úžasně rezonuje zvláště za sborového zpěvu.
Lvi - budou se cítit skvěle na Vyšehradě, který je v podstatě jakýmsi Slovanským Olympem. Soustředí se zde energie duchovního charakteru, přináší touhu silných lidí pomáhat slabým a nemocným.
Panny - pro toto zemské znamení je nejvhodnějším místem Štramberk. Přes dramatickou minulost kraje bylo a bude toto městečko oázou, kde se lidé nacházejí v bezpečí, nemocným se zde při delším pobytu výrazně uleví. Panny tu prožívají pocity radosti, cítí se lépe.
Váhy - křehké duši Vah prospěje zámek v Klášterci nad Ohří. Prostory zámku jsou jakoby stále naplněny laskavostí jednoho z nejznámějších majitelů - Františka Josefa Thuna, jenž se proslavil svou vlídností a dobrotou.
Štíři - Bezděz svým charismatem a magickým nábojem Štíry doslova probouzí k životu, pravidelné procházky na hrad posilují jejich sebevědomí i schopnost působit na druhé. Dlouhodobý pobyt v prostorách hradu nebo v jeho blízkosti může ale rovněž zesilovat mocenské ambice a chuť ke kontaktu s nadpřirozenem.
Střelci - filozofickému založení Střelců bude vyhovovat Hasištejn, nabídne jim inspiraci i zamyšlení. Hrad je pro ně vhodným místem ke studiu, zlepšuje paměť, podporuje obrazotvornost a inspiruje k novým nápadům, uklidňuje psychiku, pomáhá srovnat myšlenky a upřesnit si cíle.
Kozorozi - prospějí jim pískovcové skály, jež povzbudí jejich touhu překonávat překážky, být lepší a houževnatější. Procházky v terénu pískovcových skal jsou zároveň dobrou prevencí na bolesti páteře a kloubů. Kozorozi tu rychle dobijí energii.
Vodnáři - tomuto rebelskému vzdušnému znamení prospěje Zbraslav s archeologickými nalezišti z dob starých Keltů. Probudí se tu jejich sny a touhy, chuť být nadčasovými a originálními. Místo je vhodné k meditacím, k učení i tvůrčím činnostem. Inspiruje, ale také pomáhá odpoutat se od reality a ponořit do svého nitra.
Ryby - účinným je pro ně zvláště Panenský Týnec, pohladí jejich romantickou duši. Nedostavěný chrám stojí na nejpozitivnějším místě celého okolí. Navíc sem často jezdí umělci, kteří kladný vliv místa zesilují. Prostory působí výrazně proti depresím, bolestem hlavy a smutku.
Obecně pro všechny z nás platí, že chceme-li na těchto místech čerpat energii, měli bychom se před návštěvou vyvarovat požití alkoholu a drog, některých druhů léků a konzumace těžce stravitelného jídla nejméně dvě hodiny předtím (optimální je držet jeden den půst, protože se naše schopnost vnímat a absorbovat energii z přírody zesílí).
(zem)

Soutěž: Máte nějaké své oblíbené místo, na které se chodíte energeticky dobíjet? Napište nám o tom na adresu redakce nebo e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., přidejte heslo - energie. Vaše odpovědi budou slosovány a jeden čtenář či čtenářka získají knihu Olgy Krumlovské Osud 2013 - proroctví předků se naplňují, již vydalo Ottovo nakladatelství.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2278378
DnesDnes227
VčeraVčera687
Tento týdenTento týden2833
Tento měsícTento měsíc10627

Partnerské weby