Jste unavená, ve stresu, máte špatnou náladu? Mějte vždy po ruce flakónek s parfémem. Podle odborníků je to spolehlivý doping, který dokáže zlepšit náladu, ovlivnit emoce. A která vůně bude ta pravá? Pokud se vám některá líbila na přítelkyni, není ještě zárukou, že bude vyhovovat také vám. Vůně se složením potu a mazového filmu rozloží na pokožce u každého jinak. Celkový efekt totiž může zkreslit i požití nějakého kořeněného, aromatického jídla. Toto aroma se totiž potem vylučuje.
Víte, která vůně vydrží nejdéle? Dělí se podle koncentrace složek - ředícího poměru vonných výtažků a alkoholu. Nejsilnější jsou parfémy, koncentrace je asi dvacet procent. Parfémové vody mají kolem deseti procent výtažku, toaletní vody asi osm procent a kolínské obsahují ve srovnání s parfémem pouze desetinu esencí. Čím silnější koncentraci parfém má, tím intenzivněji a déle voní.
Aby vůně rychle nevyprchala, je třeba ji nanášet na správná místa. Nejvhodnější jsou nejvíce prokrvené části pokožky. Parfém je dobré nanášet za ušní boltce, vhodná je vnitřní strana zápěstí, loketní a podkolenní jamka, klíční kost v dekoltu. Toaletní a parfémované vody lze nanášet i na oblečení, zvláště na přírodních materiálech se udrží dlouho.
Měli byste vědět, že největšími nepřáteli parfému je vzduch, teplo a světlo. Skladujte ho nejlépe na tmavém místě, dobře ho zavírejte. Otevřený parfém by se měl spotřebovat nejdéle do jednoho roku. Originálně zabalený flakón vydrží i několik let, aniž by vůně ztrácela na kvalitě.
(es)

RADA SPIRITU
Prázdný flakónek od parfému nemusíte vyhazovat. Uložte ho do šatníku nebo prádelníku, krásně ho provoní.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2273518
DnesDnes385
VčeraVčera790
Tento týdenTento týden4929
Tento měsícTento měsíc5767

Partnerské weby