Dnešní umělý životní styl nevyhnutelně vede k tomu, že nás různé zážitky vytrhují a vytlačují z prvotních stavů bytí. Od dětství se potýkáme s množstvím matoucích situací a učíme se všemožným způsobům chování, které jsou v rozporu s naším přirozeným a šťastným stavem. Nakonec nás tyhle zážitky odvedou pryč od našeho vnitřního bytí a my zapomínáme, jak se dá žít bez boje. Honíme se za vlastním ocasem a přitom nevíme, co doopravdy chceme. Když uvízneme v tomhle zrádném kruhu příčiny a následku, už si nevzpomínáme, kdo doopravdy jsme. Četná náboženství nám předkládají spousty pravidel a směrnic, aby nám z toho cyklu pomohla vybřednout, což často vede pouze k další frustraci - nepřispějí k vyřešení problému, ale k jeho prohloubení.
Srdce je neomylný rozhodovací mechanismus, bohužel většina z nás si není jeho úžasné inteligence vědoma a pod vlivem výchovy se celý život spoléháme na rozum, že nám ve všech oblastech života dobře poradí. Nikdy si nenajdeme čas, abychom rozum ztišili a obrátili dovnitř, což vede k hyperaktivní, podrážděné a neovladatelné mysli, která je příčinou mnohého neštěstí. Nejhorší na tomto problému je, že si lidé neuvědomují, v čem tkví jeho podstata.
Vnitřní úsměv je jedním z velmi účinných taoistických technik. Pomáhá nám spojit pozitivní čistou energii vnitřních orgánů s odpovídající univerzální energií pomocí prostého úsměvu, který jsme uměli už jako malé děti. Výrazně zvyšuje naši pozitivní energii a tím přispívá ke zdraví, štěstí a duchovnímu rozvoji.
1. Sedněte si na kraj židle, stiskněte ruce a zavřete oči.
2. Vybavte si šťastný emocionální stav a vyjádřete ho tím nejlepším úsměvem. Usmívejte se i očima, pozvedněte vnější koutky víček, abyste proces podpořili.
3. Představte si zářivý, energií sálající úsměv na tváři žhnoucího slunce přímo před sebou.
4. Vnímejte chlad v očích, abyste tuto hřejivou energii přitáhli a vstřebali.
5. Mentálně záři zesilujte a spolu s ní všechny barvy a vjemy tepla, dokud jím vaše oči nebudou naplněné.
6. Nechte energii úsměvu, aby se šířila dolů do vašeho srdce, plic, jater, sleziny a ledvin, a na každý orgán se usmějte. Je to váš úsměv, jenž tuto energii obdaří pozitivním nábojem.
7. Načerpejte další energii bodem mezi obočím a rovněž svýma očima, aby stimulovala celý organismus. (mav)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2274527
DnesDnes162
VčeraVčera1233
Tento týdenTento týden5938
Tento měsícTento měsíc6776

Partnerské weby