Již staré kultury Indie, Egypta a Mexika znaly moc a sílu barev a využívaly ji k terapeutickým účelům. Tak bývali například schizofrenici posíláni do modrých místností k uklidnění.
Žlutá barva je barvou světla a slunce. Podporuje intelekt, inspiraci, sílu myšlení, tato barva zvyšuje sebevědomí, povzbuzuje duševní schopnosti a podněcuje touhu po uplatnění a úspěšnosti.
Modrá barva je barva nebe a moře. Spojuje v sobě duševní i tělesnou sílu a touhu po harmonii. Uklidňuje a uvolňuje, otevírá mysl inspiraci a intuici. Vyvolává pocit důvěryhodnosti, ale také chladu a snění.
Zelenou barvu většinou spojujeme s rašící přírodou. Je symbolem růstu a aktivity, předurčuje k silné touze po seberealizaci, úspěchu, vítězství, rozvíjí kreativitu a dodává sebevědomí. Zelená barva má tišící účinky, uklidňuje nervovou soustavu, pomáhá při únavě, působí protistresově, navozuje pocit uklidnění a mimo jiné podporuje i soustředění - mozek bude pracovat na sto procent.
Fialová barva působí na rozvoj tvůrčí síly. Je to nejtajemnější barva a má v sobě jakousi mystiku. Mísí se v ní červená a modrá, tedy symbol energie a vitality, chladu a proměnlivosti. Je barvou meditace, uklidňuje tělo i ducha.
(jam)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2200071
DnesDnes307
VčeraVčera541
Tento týdenTento týden3573
Tento měsícTento měsíc9821

Partnerské weby