V chladném počasí dostávají zabrat stejně jako při tropických teplotách uprostřed léta. V zimě vlasy trpí nedostatkem vlhkosti, bývají vysušené, slabé, neprospívají jim časté změny teploty, pobyt v přetopených nebo zakouřených prostorách. Svou roli na jejich zhoršené kvalitě sehrává i jednostranný jídelníček, nedostatečný pitný režim, málo ovoce a zeleniny ve stravě. Co s tím?
1. Na mytí vlasů nepoužíváme příliš horkou vodu. Vlažnější voda pomůže udržet kadeře hydratované.
2. Umýváte si vlasy každý den? Snažte se frekvenci umývání snížit. Zabráníte tomu, že se vlasy ani pokožka nebudou tolik vysušovat.
3. Omezte používání žehličky a kulmy, pozor na příliš horký vzduch vysoušeče. Než začnete vlasy fénovat, jemně je utřete ručníkem tak, abyste z nich vysála přebytečnou vodu. K vysoušení používejte přiměřeně teplý vzduch a dodržujte alespoň 15centimetrovou vzdálenost vysoušeče od hlavy.
4. Pokud trávíte čas na horách, chraňte vlasy před UV zářením pokrývkou hlavy nebo je ošetřete speciálním vlasovým olejem.
5. S gely, vosky, lakem na vlasy a dalšími vlasovými přípravky v zimě šetřete. Vyhněte se také produktům s alkoholem, zbytečně vlasy zatěžují.
6. V zimě byste měla vlasům dopřát pravidelnou regenerační masku. Na roztřepené konečky se osvědčuje olivový zábal. Trochu oleje se zahřeje v mikrovlnné troubě a vetře jemně na konečky vlasů. Ty je dobré ještě zabalit do igelitu a ručníku, efekt regenerace se tak znásobí. Kúra by měla trvat nejméně dvacet minut. Pak se vlasy opláchnou a běžným způsobem upraví. Když kadeřím chybí lesk, můžeme si připravit banánovou masku. Rozmixujeme jeden zralý banán spolu se lžičkou medu a lžičkou olivového oleje. Maska se nanese na vlasy a nechá alespoň patnáct minut působit.
7. Jestliže máme mastné vlasy, sáhněme po bylinných přípravcích, z vlasových šamponů dáváme přednost těm, které mají neutrální pH.
8. Nikdy nevycházíme z domu s mokrými vlasy. Nejen že si koledujeme o nachlazení, ale při kontaktu s mrazem se naruší vlasová struktura. Vlasy mohou zamrznout, zlomit se a popraskat.
9. Elektrizují vaše vlasy? Zkuste vyměnit hřeben z umělé hmoty za dřevěný kartáč s přírodními štětinami anebo za speciální s antistatickým efektem.
10. Špatná životospráva, jídelníček bez minerálních látek, vitaminů vede nejen k celkovému oslabení organismu, ale také k oslabení stavu pokožky a vlasů. Na jídelníčku by neměla scházet drůbež, ryby, celozrnné produkty, luštěniny, cibule, česnek a především hodně čerstvého ovoce a zeleniny.
(map)

DODATEK
Ztracený lesk vlasům navrátí heřmánková kúra, světlovláskám navíc zvýrazní barvu. Pro brunetky je vhodný odvar z kopřivy.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2273026
DnesDnes683
VčeraVčera1235
Tento týdenTento týden4437
Tento měsícTento měsíc5275

Partnerské weby