Také patříte mezi ty, kdo se do stomatologické ordinace zrovna nehrnou? Návštěva zubaře je pro mnohé lidi velmi stresujícím zážitkem, a proto se k ní odhodlají jen v nutném případě, tedy při akutních potížích. Přesto, že bychom měli vyšetření chrupu absolvovat dvakrát za rok, činí tak pouze tři čtvrtiny Čechů. Podle průzkumu společnosti GfK Czech návštěvu stomatologa na poslední chvíli odkládá přibližně každý desátý, na kráse a zdraví zubů záleží více ženám než mužům. Nejméně navštěvují zubaře lidé ve věkové kategorii 20 až 29 let. Naopak nejčastěji do ordinace stomatologa přicházejí mladiství ve věku 15 až 19 let.
Z průzkumu kromě jiného také vyplynulo, že doporučení čistit si zuby ráno a večer dodržuje více než polovina dotázaných Čechů. Minimálně jednou denně si je vyčistí pětina národa.
V rámci dentální hygieny je nejpoužívanějším prostředkem klasický zubní kartáček, který používá skoro každý Čech. Zubní pastou si čistí chrup osm lidí z deseti, po zubní vodě a mezizubním kartáčku sáhne čtvrtina Čechů. Ročně utratí za dentální hygienu a nechá u zubaře asi čtvrtina národa více než tisícikorunu.
(mv)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2204193
DnesDnes483
VčeraVčera499
Tento týdenTento týden3867
Tento měsícTento měsíc13943

Partnerské weby