Vlasy jsou korunou krásy, ale ne každá žena dostala do vínku kvalitní husté vlasy. Přesto se řešení vždycky najde, jen je třeba vybrat vhodný účes, zvolit správné ošetření. Nechte se inspirovat několika osvědčenými tipy:
Jemné vlasy
Jsou o poznání slabší, než je běžné. Jemnost vlasy obírá o tvar i objem. Vhodně zvolenou vlasovou kosmetikou lze na jejich vzhledu mnohé vylepšit. Nejdůležitější je vybrat správný střih. Čím jsou vlasy jemnější, tím by měly být kratší. Při konečné úpravě jsou pro jemné vlasy nejlepšími pomocníky tekutá nebo pěnová tužidla ve spreji, neboť oproti jiným přípravkům vlasy nezatíží, účesu přidávají na objemu. Dobrou volbou u jemnějších vlasů je trvalá nebo natočení na natáčky.
Mastné vlasy
Mastí se vám příliš vlasy? Podle kadeřníků je pro ně nejlepší zvolit jednoduchý účes, který jde snadno upravovat. Mastným vlasům bude slušet mokrý vzhled zejména tehdy, kdy není čas je umýt. Vystačíme si s malým množstvím gelu, vlasy hladce učešeme a ještě dostaneme mladistvý vzhled. K nadýchanějšímu účesu přispěje i jemný melír, kadeře tak budou nadýchanější a vzdušnější. Odborníci na vlasovou kosmetiku radí používat místo krémových šamponů přípravky průhledné konzistence. Věděli jste, že mastné vlasy potřebují méně kondicionéru než vlasy suché? Při mytí vlasů se sklonem k nadměrnému maštění je vhodnější vlažná voda, příliš teplá stimuluje tvorbu mazu.
Poškozené vlasy
Špatná životospráva, neodborné barvení, životní prostředí se podepisují pod narušenými vlasy, které je třeba zregenerovat. Chybí jim lesk, hebkost, elastičnost. Dochází u nich k poruše povrchové struktury a ke ztrátě tukového filmu, který slouží jako neviditelný ochranný plášť. Poškozeným vlasům dopřejeme kvalitní výživné vlasové kúry, ať už ve formě krémů, různých sér v ampulkách, oplachovacích přípravků. Dbáme na pravidelné zastřihování roztřepených konečků. Při konečné úpravě účesu nejsou vhodné ani elektrické natáčky, ani kulma. K sušení vlasů je dobré použít fén s difuzérem, který je mnohem šetrnější.
(es)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2219373
DnesDnes531
VčeraVčera498
Tento týdenTento týden3770
Tento měsícTento měsíc11898

Partnerské weby