Jsou příjemné, milé, laskavé, vášnivé, nesmělé… Polibky probouzejí vášeň, touhu, jsou schopny vyvolávat velké množství nejrůznějších pocitů. Přinášejí nezapomenutelné chvíle, krásné vzpomínky, intimní sblížení, ale také je lze považovat za prevenci dobrého zdraví. Kdo se rád a často líbá, má prý zřídkakdy potíže s krevním tlakem, žlučníkem nebo kornatěním tepen. To vše je zásluhou dokonalejšího prokrvení organismu. Polibkem dostane tělesná schránka velkou dávku životodárného kyslíku. Vášnivá pusa posiluje srdce, pravidelné líbání stabilizuje srdečně-cévní systém, snižuje cholesterol i krevní tlak.
Nebudete věřit, ale při této příjemné činnosti se zapojuje téměř čtyřicet tvářových svalů, čímž se líbání stává účinným bojovníkem proti vráskám. Pleť dostává kvalitní masáž, dobře se prokrví, vypadá svěžejší, krásnější, líbání zpomaluje stárnutí. Jestliže chcete zhubnout, zahrňte svůj protějšek vášnivými polibky co nejčastěji. Pětiminutovým polibkem se zbavíte šedesáti až osmdesáti kalorií, vášnivá pusa dokáže spálit kalorií ještě víc. Zvýšená produkce slin snižuje riziko zubního kazu. Dalším příznivým účinkem líbání je dobrá nálada, kterou způsobují hormony štěstí - endorfíny, které se při této příjemné činnosti vyplavují. Polibek pomůže zbavit se úzkosti, stresu, negativních myšlenek. V neposlední řadě stojí za zmínku tvrzení vědců, že lidé, kteří se často líbají, jsou sebevědomější a žijí déle.
(mp)
DODATEK
Podle jednoho německého průzkumu vyplývá, že partneři, kteří se každé ráno políbí a přejí si hezký den, bývají méně nemocní. Co je na tom pravdy, stojí za to vyzkoušet.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2202373
DnesDnes351
VčeraVčera540
Tento týdenTento týden2047
Tento měsícTento měsíc12123

Partnerské weby