Jsou jedním z nejvýraznějších ženských znaků. Nezáleží na tom, zda jsou velká či malá, podstatné je, aby prsa byla pevná, zdravá, pěkně tvarovaná. Co lze pro jejich půvab a zdraví udělat?
Správné držení těla. Funguje jako přirozený lifting pro prsa, důležité je nehrbit se. Sledujte se při chůzi, při sezení u počítače, při sledování televize. Snažte se zatáhnout bříško, tlačit ramena dozadu, záda držet rovně, krk vytažený nahoru.
Cvičení. Pravidelné cvičení prsa sice nezvětší, ale dokáže zpevnit svalstvo natolik, že budou vypadat svěží, mladší, pevnější. Ke cvičení poslouží dvě plastové láhve naplněné vodou. Lehněte si na záda, rozpažte, do každé ruky uchopte láhev a zdvíhejte nad sebe. Při tomto pohybu by se neměla záda zdvíhat od podložky. Další cvik provádějte ve stoje, s mírně pokrčenýma nohama. Jedna ruka s láhví směřuje nahoru, druhá dolů, švihem je vyměňte, záda přitom držte vzpřímeně. Jednoduché a přitom účinné jsou obyčejné kliky nebo plavání na suchu, kdy si lehnete na břicho na podložku a snažíte se plavat prsa.
Zpevňujte pokožku. Pokožka v oblasti dekoltu je velmi jemná a tenká. Proto se o ni starejte se stejnou pečlivostí jako o obličej. Krémy a gely určené pro partie poprsí dodávají pokožce pružnost, dokáží zmírnit proces stárnutí. Elasticitu pokožky podpoříte pravidelným peelingem, vhodný je použít peeling na obličej, který je šetrnější než na tělo. Nanášejte ho dvakrát týdně a prsa masírujte jemným krouživým pohybem, vyhněte se však oblasti bradavek. Tím docílíte, že kolagenová vlákna budou v kondici, zabráníte vzniku vrásek.
Sprcha. Na prsa působí přímo zázračně. Střídání teploty při sprchování pokožku dobře prokrví a zpevní, osvěžující sprchovou kúru je dobré vždy ukončit studenou vodou. Vyzkoušet můžete masírovat prsa ledovou kostkou z lednice.
Oblečení. Pokud nechcete upozorňovat na příliš bujné poprsí, zvolte jednobarevný materiál a malé vzory, nikdy ne geometrické. Přednost dejte decentnějším barvám, výrazné přidávají na objemu. Co je zakázané při plnějším poprsí, to je u prsů menší velikosti vítané. Dovolit si můžete nosit nápadné vzory, výrazné barvy. Důležitá je správná podprsenka, například typ push-up.
Pozice při spaní. Vrásky v oblasti dekoltu vznikají také tím, že spíte dlouhodobě na boku, kdy se pokožka mezi prsy pokrčí.
(pru)
DODATEK
Většina žen nosí nesprávnou velikost a tvar podprsenky. Při jejím výběru je důležité, aby prsa držela, nikde neškrtila, neomezovala krevní oběh.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2340147
DnesDnes118
VčeraVčera920
Tento týdenTento týden118
Tento měsícTento měsíc20304

Partnerské weby

apartman banner