Která žena by si nepřála krásné a zdravé vlasy? V pěkném účesu se cítí spokojená, sexy, sebevědomější. Ne vždy je ale jejich stav právě ideální. Nechte se inspirovat několika tipy. Co dělat, když…
… padají? Padající vlasy jsou nejen estetickým problémem, ale mohou signalizovat i některé zdravotní problémy. Tímto způsobem na sebe upozorňuje štítná žláza, hormonální změny, špatná strava, pravidelné užívání některých léků. Při vypadávání nadměrného množství je lepší navštívit lékaře. Někdy ale postačí úprava jídelníčku s větším množstvím vitaminů, minerálních látek, stopových prvků, ale také šetrnější péče o vlasy. Za jejich vypadáváním může být také trvalé používání sponek do vlasů, účes, při němž jsou kadeře stažené delší dobu do culíku, drdolu a podobně.
… se nelesknou? Na vině může být používání velkého množství šamponu, který ve vlasech zůstává po nedokonalém spláchnutí, stejně jako špatná technika barvení vlasů nebo příliš silný kondicionér či jiná vlasová kosmetika. S mokrými vlasy je nutné zacházet velmi šetrně, používat speciální kartáč, je třeba se vyvarovat drhnutí ručníkem při jejich sušení. Při oplachování je dobré dát do poslední vody trochu octa nebo citronové šťávy.
… trpí na lupy? Někdo na ně trpí méně, jiný více. Nejsou však výsledkem nedostatečné hygieny, ale může za ně většinou genetická dispozice, hormonální poruchy. Vlasům s lupy nesvědčí chemické ošetřování, barvení, dlouhodobé vysoušení vlasů. Nepoužívejte příliš horkou vodu na mytí. Příliš citlivé pokožce hlavy nesvědčí ani trvale používaný jeden druh šamponu. Tento problém zkuste řešit speciální vlasovou kosmetikou. Naši předci používali na lupy cibuli, kterou nastrouhali, až vznikla hustá kaše a tu nanášeli ke kořínkům. Lupy se už po jediné cibulové kúře měly výrazně zredukovat. Je-li problém rozsáhlejší, je třeba se poradit s kožním lékařem.
… jsou krepaté? Tento problém se často objevuje u vlasů od přírody vlnitých a kudrnatých. Způsobit jejich nezdravý vzhled může používání nevhodného kartáče při rozčesávání nebo spaní s mokrou hlavou po umytí vlasů. Jedinou možností, jak skoncovat s nezdravě vyhlížejícími a zničenými vlasy, je pravidelné zastřihávání konečků. Pozor na žehlení nalakovaných či natužených vlasů.
… se lámou? Jednou z příčin je nedostatek hydratace. Pokožka hlavy vytváří maz, který promastí vlasy a tím je chrání. Rychlost, jakou se maz dostane až ke konečkům, závisí od typu vlasů. Jestliže pokožka hlavy produkuje dostatek mazu, může tuto tvorbu snížit nebo zamezit každodenní mytí vlasů bez používání kondicionéru. Vyhněte se častému fénování, kulmování, žehlení.
… se hodně mastí? Příčinou může být hormonální nerovnováha, používání nevhodné vlasové kosmetiky, ale také narušení vnitřní rovnováhy dlouhodobým stresem. Mastné vlasy nemyjte příliš dlouho, neboť to může spustit ještě větší maštění. Vyhněte se splachování příliš horkou vodou.
(es)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2314756
DnesDnes360
VčeraVčera754
Tento týdenTento týden5231
Tento měsícTento měsíc21682

Partnerské weby