Pohodlný způsob života, dlouhé večery, nevlídná zima, to vše většinou vede k nezřízené chuti k jídlu, přejídání, zahánění stresu sladkostmi, ale také vysedávání před televizní obrazovkou nebo monitorem počítače. Jak se zbavit nadbytečných kilogramů nebo si optimální váhu udržet? Stačí si jen vybrat některou z příjemných fyzických aktivit.
Choďte, choďte, choďte. Tvrdíte o sobě, že nemáte žádný volný čas a na sportovní aktivity ani pomyšlení? Nevadí! Zkuste všude chodit pěšky. Do práce, do schodů, na nákup, pokaždé, když máte nějaký konkrétní cíl. Už jen pětiminutovou svižnější chůzí spálíte asi 21 kalorií.
S přáteli na bowling. I setkání s přáteli na bowlingu přispěje k dobré zábavě, náladě, navíc uděláte hodně pro své tělo. Za hodinu hry můžete spálit až neuvěřitelných 330 kalorií.
Hrajte tenis. Za hodinu náročné tenisové hry můžete spálit 500 kalorií. Tento pohyb přispívá k celkovému tvarování postavy, v dobré kondici budou zejména zádové, hýžďové a lýtkové svaly.
Jezdíte v létě rádi na kole? Můžete i v zimě při mrazivém počasí a náledí, ale v tělocvičně. Při spinningu, jízdou na stacionárním kole, se výborně posilují břišní svaly, lýtka, přispějete k celkové kondici a ještě navíc půlhodinovým intenzivním šlapáním spálíte více než 400 kalorií.
S lyžemi do přírody. Běh na lyžích je ideální rekreační sport pro všechny věkové kategorie. Tělo při něm vydává velké množství energie, a tak se tuky spalují snadno. Půlhodinka jízdy představuje kolem 300 kalorií.
Tančete. Báječně se pobavíte, užijete si spoustu legrace a ještě přispějete k tomu, aby vaše křivky byly ladné a spálila jste přebytečné kalorie. Taneční studia nabízejí nejrůznější zajímavé kurzy. Ať si vyberete exotické flamenco, břišní tanec, zumbu nebo některý z moderních tanců, při každém vydáte velké množství energie, což je správná cesta ke zhubnutí a tvarování postavy.
(pru)
DODATEK
Možná nevíte, že oproti mužům jsou ženy ohebnější, a když začnou sportovat, mají asi o deset procent větší svalové přírůstky. V posilovně bývají vytrvalejší a pravidelný pohyb u nich vede ke snížení váhy.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2278360
DnesDnes209
VčeraVčera687
Tento týdenTento týden2815
Tento měsícTento měsíc10609

Partnerské weby