Barvy jsou vibrace, které kmitají na vyšších frekvencích, než aby je naše ucho mohlo slyšet. Pro jejich vnímání příroda vytvořila oko. Frekvencí svých vibrací na nás mají barvy mocný vliv, nezávisle na tom, jsme-li si ho vědomi nebo ne. Barvy mají přímý vliv na vyzařování krve. Jsme neustále vystavení vlivům barev, zejména v přírodě. Ale také náš malý individuální svět je vytvářen a charakterizován barvou: naším oblečením a povlečením postelí, nábytkem a tapetami v našem bytě a na pracovišti – ano, i barva naší stravy má svůj vliv. Všude jsme vystaveni vibracím barev.
Mělo by tedy být samozřejmostí používat barvy vědomě a smysluplně, popřípadě přímo jejich účinků využívat. Různé vibrace barev na nás působí obzvláště prostřednictvím čaker. Obrázek neléčí přímo nemocný orgán, ale vyrovnává energetické pole – podporuje tělo k samoléčbě a mobilizuje vlastní síly k uzdravení. Barvy mají v osobním životě široký význam. Pravé prožívání barev nám poskytuje příroda. Příkladem je duha. Všechny barvy, které jsou v ní seskupené do jednoho svazku, nalézáme opět jednotlivě v mnohonásobných odstínech v přírodě kolem nás, ať je to zeleň luk, lesů a oceánů, modř nebe, zlatá žluť slunce, červeň večerních a ranních červánků nebo fialová barva soumraku a pestrý třpyt hvězd, nehledě již ani na rozmanitost barev zvířat, květů, plodů a hornin. Barvy mají svá záření v určitých vlnových délkách. Při správném použití nám přinášejí mnohostranný užitek.
Červeň, která má největší vlnovou délku, působí vzrušivě, uchvacuje, probouzí nadšení, odvahu, rozhodnost, činorodost, bojovnost a podnikavost. Červeň působí povzbudivě, roztahuje cévy, podporuje prokrvení a rozmnožuje červené krvinky.
Červenou barvu má oheň a pulzující krev.
Žluť vyzařuje teplo, dává důvěru, kladný postoj k životu, vzletnost a bezstarostnost, zahřívá, oživuje a posiluje.
Zeleň nám v bohaté hojnosti skýtá příroda. U ,,matky zeleně“ se zotavujeme z poháněcího ústrojí všedního dne. I ,,vidění barev“ ovlivňuje přece mysl.
Zeleň symbolizuje naději, to, co se vyvíjí, zraje, co ještě není dokončeno, co ještě dovoluje doufat ve splnění! Zeleň má vztah k zažívacím orgánům včetně jater a žluče.
Modř je chladnou barvou a má na člověka uklidňující účinek. Modř utišuje bolesti a uklidňuje předrážděné nervy, působí stahování a napínání vazivové tkáně a má též příznivý vliv na soustavu mízních uzlin.
Světle nebeská modř zprostředkuje věrnost a stálost.
Fialová je barvou všeho slavnostního, důstojného a konečně výrazem nejvyšší moudrosti a poznání.
Oranžová dává teplo, rozveseluje a působí radost ze života.
(toh)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2340206
DnesDnes177
VčeraVčera920
Tento týdenTento týden177
Tento měsícTento měsíc20363

Partnerské weby

apartman banner