I když je jaro ještě daleko, doba na zkrášlování a omlazení pleti je teď ideální. Některé kosmetické procedury je vhodné podstoupit právě v zimním čase. Pigmentové skvrny se začínají objevovat po padesátém roce věku, u někoho ještě dříve. Někdy jde o důsledek užívání hormonální antikoncepce, příčinou může být špatná funkce jater, nevhodná kosmetika, nadměrné vystavování těla slunci. Vhodnou léčbu určí lékař. Jednou z účinných terapií je pulzní světlo, které se doporučuje při počátečním ztmavnutí kůže. Při tomto ošetření se na postižené místo přiloží krystal, přes který přechází světlo určité vlnové délky. Tato metoda se postará o povrchové odstranění pigmentace, je třeba ji několikrát opakovat. Při rozsáhlejší pigmentaci se provádí chemický peeling, nejčastěji kyselinou glykolovou. Ošetření laserem představuje obroušení horní vrstvy pigmentové vrstvy kůže. Pohodlnější metodou, kterou lze praktikovat v pohodlí domova, jsou speciální bělicí krémy. Ani tahle investice není žádnou levnou záležitostí. Většinou se krémy nanášejí na noc po dobu několika měsíců, než se dostaví potřebný efekt.
Rozšířené žilky. Do jisté míry za ně může genetika, ale také další faktory, jako jsou pikantní jídla, alkohol, střídání teplot, nepříjemný mráz. Spolehlivě se dají odstranit laserem, kdy je zákrok absolutně bezbolestný. Viditelný efekt přichází už po několika týdnech po ošetření. Nedoporučuje se po něm pleť vystavovat slunci. Kdo má k rozšířeným žilkám sklony, měl by ze svého jídelníčku vyloučit zejména pikantní, kořeněná jídla a horké pokrmy a nápoje. Vhodné není ani umývání tváře horkou vodou, saunování, pobyt v přetopeném prostředí.
Pryč s chloupky. K odstranění nežádoucích chloupků na těle pod odborným dohledem dermatologa je zima, kdy slunce není tak intenzivní, nejvhodnější. Po laserové epilaci efekt hladké pokožky přetrvává až několik roků, je to však velmi individuální. Pokud se objeví nové chloupky, je třeba absolvovat udržovací ošetření. V případě elektroepilace jde o náročnější způsob, neboť se každý chloupek odstraňuje zvlášť, a není zcela bezbolestná.
Vyčištění pleti. K zimní generálce pleti patří i hloubkové čištění ultrazvukem. I normální typ pleti, natož mastná, potřebuje vyčistit ucpané póry, zbavit se zrohovatělé vrstvy, hloubkovou regeneraci. Tato technologie představuje moderní, bezbolestnou, šetrnou, a přitom velmi účinnou formu čištění a celkovou hydrataci.
(map)

DODATEK
Jedním z nejlevnějších bělících prostředků našich předků je například celer, křen nebo citron.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2277831
DnesDnes366
VčeraVčera576
Tento týdenTento týden2286
Tento měsícTento měsíc10080

Partnerské weby