Jablka proti rakovině
Odborníci tvrdí, že jablka patří z hlediska výživy a účinků na lidské zdraví k těm nejlepším druhům ovoce. Podle amerických odborníků možná právě jablka pomohou v budoucnu při léčbě a prevenci rakoviny. Látky triterpenoidy obsažené ve slupce plodů totiž v laboratorních podmínkách dokáží zastavit růst nádoru či zabíjet jeho jednotlivé buňky.
Pozor na nadbytek tuků!
Britští vědci nedávno provedli výzkum ve městě Cambridge. Zjistili, že ženy, v jejichž jídelníčku je ve velkém množství zastoupen tuk, jsou vystaveny možnému riziku vzniku rakoviny prsu. Ženy, které denně snědly více než devadesát gramů tuků, byly k rakovině dvakrát náchylnější než ženy konzumující méně než polovinu takového množství.
Sůl zabíjí miliony lidí
Přílišné solení má podle odborníků na svědomí velkou část onemocnění srdce a oběhového systému. Spočítali, že pokud by na světě klesla spotřeba soli o patnáct procent, bylo by ročně zachráněno na devět milionů životů.
Anglická snídaně bez obav
Specialisté z anglické Surrey University znovu potvrdili, že slepičí vajíčka mají na hladinu cholesterolu v krvi jen minimální vliv. Mýtus o jejich škodlivosti je tedy znovu vyvrácen. Autoři výzkumu naopak poukazují na to, že vajíčka jsou velmi zdravá a výživná.
(il)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2215777
DnesDnes174
VčeraVčera528
Tento týdenTento týden174
Tento měsícTento měsíc8302

Partnerské weby