Pobyt v lázních už dávno nepředstavuje pouze nutnou rekonvalescenci po vážném onemocnění, doléčení nějaké choroby. Lázeňskou péči volí řada lidí jako báječnou relaxaci, příjemnou dovolenou, kde si odpočine tělo i duše. Pokud ji nepředepíše lékař, ochotně ji zprostředkuje některá z cestovních kanceláří nebo ji lze objednat přímo v léčebném domě. Většina léčebných pobytů zahrnuje ubytování s plnou penzí, lékařské vstupní vyšetření, předpis léčebného programu. I když si člověk zrovna po zdravotní stránce na nic nestěžuje, pobytem v lázních zaručeně pookřeje. Každé tělo potřebuje hýčkat, rozmazlovat, stárnoucímu tělu, kloubům udělají dobře léčivé procedury, rehabilitace, masáže, organismus se bude cítit mladší, svěží, odpočatější. Do lázeňských zařízení míří čím dál častěji i lidé mladšího věku. Léčebný pobyt je skvělou prevencí proti nejrůznějším civilizačním chorobám, jako jsou cukrovka, infarkt, onkologické problémy nebo onemocnění pohybového aparátu.
I když lázně bude plně hradit pojišťovna, nebo si je zvolíte jako formu odpočinku po celoroční práci, je dobré vědět:
+ Do cestovního zavazadla si nezapomeňte přibalit průkazku pojištěnce, stejně jako zdravotní pomůcky a léky, které běžně používáte v množství, abyste s nimi vystačili po celou délku pobytu.
+ Dobré je nechat si od praktického lékaře vystavit potvrzení o aktuálním zdravotním stavu a předložit ho v lázních při vstupní prohlídce. Může být pro lázeňského lékaře potřebným vodítkem, abyste se vyhnuli případným komplikacím, zhoršení zdravotního stavu v souvislosti s lázeňskou léčbou.
+ Do kufru přibalte dostatek vhodného oblečení, v němž se budete cítit pohodlně. Nezapomeňte ani na sportovní oděv a obuv, neboť lázeňské domy nabízejí spoustu zajímavých volnočasových aktivit pro své hosty. Důležitý je také župan a plavky, obuv, pro chvíle volna společenské hry, knížka.
+ Vhodné procedury se poskytují na základě předpisu lékaře většinou šest dní v týdnu, s výjimkou neděle. Lékař stanoví individuální léčebný plán podle zdravotního stavu a diagnózy. Relaxační a wellness pobyty slouží k odpočinku, načerpání nové energie, k regeneraci těla i duše. Klient si zpravidla vybírá pobyt z předem sestavených balíčků obsahujících procedury, které mu vyhovují a může je čerpat bez zdravotního rizika.
(map)
DODATEK
Lázeňská péče hrazená pojišťovnou se dělí na komplexní a příspěvkovou. Komplexní znamená, že pacient má pobyt kompletně hrazený pojišťovnou, u příspěvkové si doplácí na ubytování a stravu.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2166856
DnesDnes40
VčeraVčera722
Tento týdenTento týden2656
Tento měsícTento měsíc13032

Partnerské weby