Ořechová bábovka

Potřebujeme: 80 g vlašských ořechů, 120 g tuku, 230 g moučkového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 260 g polohrubé mouky, 1 balíček prášku do pečiva, 3 vejce, vlažné mléko podle

potřeby.

Postup: Tuk, žloutky a cukr zpracujeme dohladka, přidáme mouku s mletými ořechy a práškem do pečiva, mléko a na závěr sníh ze tří bílků. Těsto, které by mělo být řidší, vylijeme do vymaštěné a moukou vysypané formy. Pečeme v předehřáté troubě asi 40 minut.

Ovocný chlebíček

Potřebujeme: 160 g moučkového cukru, 100 g másla, 3 vejce, 1,25 dcl smetany, 120 g polohrubé mouky, 1 lžičku prášku do pečiva, 1 citron, 10 mletých mandlí, 50 g kandované pomerančové kůry.

Postup: Cukr s máslem zpracujeme do pěny, postupně přimícháme 2 žloutky, 1 vejce, smetanu, mouku smíchanou s práškem do pečiva, nastrouhanou citronovou kůru, mleté loupané mandle a nakrájenou pomerančovou kůru. Nakonec do směsi zamícháme tuhý sníh ze 2 bílků. Těsto dáme do vymaštěné podlouhlé formy (srnčí hřbet) a ve středně vyhřáté troubě pečeme asi 45 minut. Vychladlý chlebíček vyklopíme a pocukrujeme.

Banánky v čokoládě

Potřebujeme: 750 g polohrubé mouky, 250 g moučkového cukru, ½ balíčku maizeny, ½ balíčku prášku do pečiva, 300 g másla, 2 vejce, 12 lžic mléka. Na polevu: 50 g čokolády na vaření, 30 g ztuženého tuku, 1 lžíci mléka.

Postup: Polohrubou mouku smíchanou s cukrem, maizenou a práškem do pečiva prosijeme na vál. Přidáme na kousky nakrájené změklé máslo nebo ztužený tuk, vejce a mléko. Z přísad vypracujeme těsto, které dáme minimálně na hodinu do chladna odpočinout. Potom z něho tvoříme banánky - malé rohlíčky, které stáčíme. Klademe na vymaštěný plech a pečeme v předehřáté troubě. Polevu připravíme tak, že ve vodní lázni rozehřejeme tuk s mlékem, přidáme na kousky nalámanou čokoládu a vymícháme dohladka. Upečené banánky necháme vychladnout a jejich konce namáčíme do čokoládové polevy.

(ruch)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2128649
DnesDnes21
VčeraVčera810
Tento týdenTento týden3436
Tento měsícTento měsíc22142

Partnerské weby