Užitečná voda ze špaget

Chystáte k obědu boloňské špagety? Vyzkoušejte jednoduchý trik, aby byla omáčka hustší a pěkně krémová. Stačí do rajčatové omáčky s masem vmíchat tři až čtyři lžíce

vody ze špaget.

Je těsto dost upečené?

U třeného koláče to poznáte podle toho, že na špejli neulpí žádné těsto, když do něj píchnete. Signálem, že je křehké těsto hotové, je jeho zlatohnědé zbarvení. Piškot by měl být při lehkém tlaku prstu měkký, ne však vlhký.

Voňavé ručníky

Je vaším zvykem skladovat náhradní ručníky na poličce v koupelně? Pak musíte počítat s tím, že vlivem vlhkosti, která se v koupelně hromadí, mohou začít rychle zapáchat. Proto je nechte v šatní skříni, kde zůstanou po vyprání voňavé. Mezi ně lze vložit i několik mýdel, které příjemné aroma znásobí.

Mléko na šperky

Víte, že naši předci používali na čištění šperků kyselé mléko? Předměty ze stříbra budou pak krásné a třpytivé. Zhruba po půlhodinové mléčné lázni je opláchněte teplou vodou a dosucha vyleštěte měkkým hadrem.

Extra zelí

Pokud připravujete sváteční menu, na němž nebude chybět kachna s červeným zelím, zkuste ho ochutit troškou červeného vína. Zvláštní chuť mu dodá také perníkové koření, hřebíček nebo několik plátků pomeranče.

Vůně koření

Koření si uchová nejdéle svou vůni pouze tehdy, koupíte-li ho vcelku. Zázvor, anýz, hřebíček a nové koření jsou toho příkladem. Éterické oleje se ztrácejí rychleji, když je koření jemně umleto.

Svěží květiny

Chcete-li udržet svěží květy ve váze, přidejte do vody několik zrnek hypermanganu nebo trochu soli či cukru.

Čaj s vanilkovou příchutí

Jestliže jste použili dřeň z vanilkového lusku do pečiva, samotný lusk nevyhazujte. Vložte ho do dózy s pískovým cukrem a za pár dní z něho bude cukr vanilkový. Lusk můžete také nakrájet na malé kousky a vložit ho do nádoby s mletou kávou či sypaným čajem. Dodá jim skvělou vanilkovou příchuť.

(se)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2146238
DnesDnes506
VčeraVčera575
Tento týdenTento týden506
Tento měsícTento měsíc14053

Partnerské weby