Cítíte se unavení, každodenní život vám přináší spoustu trápení a problémů, špatně spíte, máte málo radosti ze života? Zkuste žít ve stylu wellnes. Jde o moderní trend, který zahrnuje čtyři hlavní oblasti, jež vedou ke kvalitnímu a plnohodnotnému životu. Jak napovídá celá řada odborných studií, až z osmdesáti procent můžeme své zdraví a celk ovou pohodu ovlivnit správnou životosprávou a způsobem života. Žít v duchu wellness je zaručeným receptem na potřebnou relaxaci, uvolnění organismu, ideální prevencí před celou řadou civilizačních chorob.

Základem je pestrá strava
Pestrý jídelníček, kvalitní strava je základní podmínkou pro správné fungování organismu, posílení imunitního systému. Zásobit tělo kvalitními pohonnými látkami znamená soustředit svou pozornost na rozmanitý jídelníček s dostatkem čerstvého ovoce a zeleniny, omezit živočišné tuky, cukry, přísun potravin s vysokým obsahem chemických přísad. V jídelníčku by se měly pravidelně objevovat zakysané mléčné výrobky, celozrnné produkty, luštěniny, obiloviny, ryby, ořechy, větší výživnost mají biopotraviny. Zapomínat bychom neměli na dostatečný pitný režim, neboť pouze zavodněný organismus může správně fungovat. U jídelního stolu je zapotřebí se soustředit pouze na dobrý pokrm a nedělat přitom deset věcí najednou. Doba jídla by měla být malým svátkem, příjemnou chvílí relaxace. Pozor na přejídání nebo radikální diety, kterými tělo zbytečně stresujeme.

Tělo v dobré kondici
Aktivní pohyb je nepochybně nejlepší cestou k utužení fyzické kondice, ale také hraje důležitou roli v boji proti stárnutí, v prevenci celé řady onemocnění. Jakákoliv pohybová aktivita je dobrá k tomu, aby tělo nezlenivělo. Cvičení nepochybně pomáhá zpevnit svaly, podporuje správné držení těla, udržuje mladistvého ducha, aktivně prožitý volný čas oddaluje stárnutí. Při každém sportu však platí: všeho s mírou.

Život bez stresu
Psychika a imunitní systém jsou spojené nádoby. Dlouhodobý stres vede ke snížení odolnosti organismu, může zhoršovat průběh některých onemocnění, nastartovat v těle nežádoucí pochody. Zvýšit šance na dlouhý a plnohodnotný život znamená i dbát o duševní pohodu. Každý organismus potřebuje dobít energii, uvolnit se po každodenním stresu a to nejen dostatečně dlouhým spánkem a kvalitní stravou. Chce to striktně oddělovat pracovní povinnosti od soukromí. Zapomeňte na přesčasy, nedopusťte, aby vám kariéra ukrajovala volný čas. Myslete pozitivně i tehdy, kdy vám budou starosti přerůstat přes hlavu. Na každý problém se vždycky najde východisko, člověk jen musí chtít vidět to lepší, co ho čeká.

Rozmazlujte se
Pro uvolnění stresu a napětí je ideální cestou například meditace, návštěva pěkného filmového představení, koncert, stejně jako ponoření do vanové lázně provoněné příjemným aroma některých bylinek. Investujte do sebe, dopřejte si občas některou z relaxačních procedur, jako je masáž, pobyt v solné jeskyni, které pohladí nejen tělo, ale také duši.
(mav)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2170054
DnesDnes68
VčeraVčera589
Tento týdenTento týden1304
Tento měsícTento měsíc16230

Partnerské weby