Mnoho lidí věří, že Měsíc může sehrávat významnou roli v životě, ovlivňovat naše každodenní počínání, významně působit na lidský organismus. Už naši předci věřili na měsíční cykly a řídili se podle jeho jednotlivých fází. Na základě pozorování Měsíce věděli, kdy je dobr é se postit, v jaké jeho fázi se nejlépe hojí rány, kdy sbírat léčivé bylinky, provádět různé zkrášlovací kúry.

Nov, kdy Měsíc stojí mezi Zemí a Sluncem a na obloze ho nevidíme, je správnou dobou pro nový začátek, smělá předsevzetí, ke skončení s nějakým zlozvykem. Je to také dobrý čas pro půst, neboť se tělo zbavuje jedovatých látek a škodlivin mnohem lépe než obvykle.

Jestliže se Měsíc pomalu dostává do svého původního tvaru, při jeho dorůstání sbírá naše tělo nové síly. Pokud však v tomto období pustíme uzdu chuti, přestaneme se v jídle kontrolovat, začneme zcela jistě přibírat na váze. Návštěvu kadeřníka je dobré plánovat právě na čas dorůstání Měsíce, vlasy budou poddajnější, jejich barvení a melírování má déle vydržet. V tomto období bude lepší vyhnout se činnostem, které jsou nějakým způsobem nebezpečné, hrozí úraz. Je to čas nevhodný pro operační zákroky, zranění se budou hůře hojit.
Během ubývajícího Měsíce by se mělo dařit účinněji zbavovat nadbytečných kilogramů. V domácí péči o tělo nezapomeneme na depilaci chloupků, efekt hladké pokožky vydrží déle. Je to dobrý čas podstoupit peeling, hloubkové čištění pleti, aplikaci pleťových, regeneračních masek nebo zákrok u plastického chirurga.

K úplňku se váže celá řada pověr, mýtů a dohadů. Pro mnoho žen znamená úplněk den, kdy se postí a zaměří pouze na důsledný pitný režim. Tvrdí, že jednorázový úbytek na váze může být až dva kilogramy. Při úplňku, kdy se Země nachází přesně mezi Sluncem a Měsícem, se různá poranění, rány a bolístky hojí velmi pomalu. Zkušené bylinářky se však právě o úplňku vypravovaly na louky a pole, neboť věřily tomu, že v tento čas mají léčivé rostliny čarovnou moc.
(mv)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2277919
DnesDnes454
VčeraVčera576
Tento týdenTento týden2374
Tento měsícTento měsíc10168

Partnerské weby