Nejlepším a nejlevnějším lékem je téměř vždy správná informace, podaná v pravý čas. Bude-li nás trápit vysoká horečka, musíme se pustit do boje i s "cizopasníkem". Jen musíme dbát velké patrnosti. Přitom je nutné naslouchat svému tělu a vycítit moment efektivních účinků. Co probíhá v našem těle v době nemoci nákazou? Ano, je to boj mezi mikroorganismy a našimi obrannými buňkami. Záleží na nás, koho nechám e v tomto pomyslném boji zvítězit. Tělo je nemocí v každém případě oslabeno. Dopřejeme mu proto pouze tolik mírného pohybu, kolik ho neunaví, ale rozproudí krev. Chlad a pohyb jsou například faktory zpomalující množení jednoduchých organismů, jakými viry a bakterie jsou.

Současná medicína má velice kvalitní laboratoře a technické vybavení. Je úžasné vidět počítačové zpracování vlastních orgánů s lokalizací případných vad. Diagnostické metody jsou fantastické, ale léčebné většinou bohužel nevhodné.

Je až zarážející, jak málo je mezi lékaři odborníků na výživu. Není výjimkou, že lékař poslal pacienta po prodělané chemoterapii domů s doporučením, aby jedl, na co má chuť. Až lékaři pochopí, že tělo je převážně obrazem potravin, které jej tvoří, možná své studie obohatí o další hlavní předmět.

Nezapomeňme ve jménu nás i našich dětí věnovat část znovu nabytých sil do uzdravení naší "matky", planety Země. Jaký má smysl vlastní uzdravení, využijeme-li naši energii k dalšímu ničení životního prostředí například zbytečným ježděním v autě, přetápěním v místnostech, zamořováním okolí jedovatými odpady apod. Zkusme být k přírodě citlivější. My ji totiž ke svému životu, aniž si to možná uvědomujeme, potřebujeme. Ona žije a bude žít i bez nás.
(toh)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2314785
DnesDnes389
VčeraVčera754
Tento týdenTento týden5260
Tento měsícTento měsíc21711

Partnerské weby