Nebezpečná obezita, dietní programy, to jsou velmi často skloňovaná slova. Žijeme v době, kdy štíhlost znamená zdraví a krásu, je v ní zakletá úspěšnost. Je to však mediální tlak na společnost, která velmi dobře vydělává na lidech, ženo ucích se za útlou postavou.

Co je vlastně obezita? Nadměrné ukládání tuků, které je spojené se zvyšováním hmotnosti. Pro představu - normální tuková tkáň u ženského pohlaví představuje osmnáct až třicet procent, u mužů se jedná zhruba o 25 %, ale s přibývajícím věkem se tuková tkáň zvyšuje. Hladovku volí většina lidí jako prostředek ke štíhlosti. Naprostou hladovku může zdravý jedinec bez újmy na poškození zdraví vydržet asi tři dny, přežít hladovění může také dva měsíce, pak nastává smrt. Ovšem nemocnému člověku může hladovění jeho stav podstatně zhoršit.

Hladovka také pěkně zatočí s psychikou, mohou nastat depresivní stavy, bolesti hlavy, úzkost a poruchy koncentrace. Hladovějící člověk špatně spí. Jaké zdravotní problémy mohou v souvislosti s hladovkou ještě nastat? Tělo nebude mít dostatečné množství železa, což by mohlo vést k chudokrevnosti. Velmi rychle se sníží výkonnost imunitního systému, a to i u zcela zdravého jedince. Rychle klesne hladina vitaminů v těle, zhorší se kvalita kůže, vlasy budou řídnout a vypadávat. Ženy přicházejí o menstruaci. Tělo je celkově překyseleno, urychlí se rozvoj osteoporózy a to proto, že tělo vylučuje více vápníku. V důsledku hladovění může nastat srdeční arytmie z nedostatku hořčíku a draslíku. Po skončení hladovky většinou následuje útok na potravu a ztracené kilogramy se rychle vrátí. Ke snížení hmotnosti je proto nutná celková změna životního stylu, umírněná strava, důsledný pitný režim a pohyb.
(res)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2275076
DnesDnes711
VčeraVčera1233
Tento týdenTento týden6487
Tento měsícTento měsíc7325

Partnerské weby