Ne vždy platí, že co je drahé, musí být nejlepší. Někdy je dobré trochu experimentovat a dopřát si v péči o pokožku něco netradičního. Namísto luxusního kosmetického přípravku využít mocnou sílu přírodních látek. U domácích p leťových masek přesně víme, z čeho jsou složené, čím pleť vyživují, navíc jsou ingredience k jejich výrobě vždy po ruce, stačí jen otevřít ledničku nebo spíž.

Maska z pivních kvasnic
Je určena pro mastný typ pleti. Potřebujeme malé balení kvasnic, trochu tekutého medu, mléko na rozředění. Z těchto surovin připravíme pastu takové ingredience, aby z obličeje nestékala. Necháme působit čtvrt hodiny a poté smyjeme nejdříve teplým mlékem a nakonec vodou, čímž docílíme toho, že pokožku zbavíme přebytečného tuku.

Maska z tvarohu
Tvarohová maska je určena pro vysušenou pokožku, pomáhá regenerovat šupinatou pleť. Do několika lžic tvarohu vmícháme trochu tekutého medu a rozředíme silným zeleným čajem. Hustou kašičku naneseme na obličej, krk a do dekoltu a necháme působit alespoň dvacet minut. Poté smyjeme teplou vodou.

Okurka osvěžuje
Chystáte se na ples, podnikový večírek, společenskou akci? Pleť rozzáříte za několik málo minut okurkovou maskou. Jemná kolečka salátové okurky přiložíte na tvář a přitom si můžete vychutnávat několik minut klidu na lůžku. Jednoduchou a stejně účinnou obměnu nabízí nastrouhané okurky zamíchané v troše tvarohu. Okurka má výborné hydratační schopnosti a pleti dodá potřebnou vlhkost.

Pleť bez vrásek
Okamžitý efekt vypnuté pleti přinese banánová maska. Stačí k tomu jeden dobře vyzrálý banán, trochu tvarohu, žloutek a lžička smetany. Všechny ingredience dobře promícháme a naneseme alespoň na čtvrt hodiny na obličej. Banán zásobuje pleť důležitými vitaminy, ovocné kyseliny obsažené v tomto ovoci zmenšují póry, vitaminy a stopové prvky mají vliv na zpevnění pleti.
(mav)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2166577
DnesDnes483
VčeraVčera563
Tento týdenTento týden2377
Tento měsícTento měsíc12753

Partnerské weby