Způsob stravování je jako účet v bance, tvrdí autorky knihy Přirozeně štíhlí Bethenny Frankelová a Eve Adamsonová. Jestliže chcete být štíhlá, stejně jako vyrovnáváte množství utracených a ušetřených peněz, musíte vyrovnávat i svoje jídlo. Nejezte moc od jednoho, nejezte stejnou věc dvakrát, vyrovnejte množství škrobů s množstvím bílkovin, zeleninu a ovoce se sladkostmi a vždycky vyrovnejte nějaké divočejší řádění zase šetřením. To vyrovnávání je samozřejmě přibližné - ale funguje, a to bez počítání, měření nebo nějakého posedlého sledování. „Ve většině případů - u většiny jídel, mlsů a ve většině dnů - i nvestujte chytře do zdravých jídel, která vás naplní a zasytí. Když si potom chcete opravdu vyhodit z kopýtka, udělejte to. Nejste na dietě, pamatujte si. Žijete.

Přesto je každé takové vyhození z kopýtka vykoupeno určitou cenou. Musíte ho vyrovnat tím, že se potom trošičku omezíte, dokud se vám účet zase nesrovná. Je to prosté. Opravdu chcete spotřebovat svoje kalorie na něco, co ani nemáte rádi? To je jako utrácet peníze za něco, co nikdy nepoužijete nebo co vám nesedí. Je to plýtvání. Investujte chytře do toho, co bude dobré pro vaše tělo a po čem se budete cítit lépe. Pak je takové dopřání si nanejvýš rozumné. Když rozumné není, ušetřete si kalorie na později. Tomu se říká zdravě spravovaný účet,“ doporučují autorky knihy.

Jak bankovní účet vyrovnávat? Je třeba si uvědomit, co jíte a rozhodovat o tom uvědoměle. Velet by nemělo jídlo, ale velení převezměte sami. Řekněte si, že jste k snídani měli palačinky. Jsou dobré - a taky plné škrobu a cukru. Tak co si dáte k obědu? Těstoviny? To samozřejmě ne. To by byly další škroby. Teď je třeba svou stravu vyrovnat stejně jak účet v bance, takže už víte, že jste měli škrob a cukr předtím, proto teď potřebujete bílkoviny a zeleninu. Nikdy si nedávejte stejnou potravinu ke dvěma jídlům po sobě. Dejte si trochu od všeho, ale od ničeho příliš. Tyhle užitečné rady a mnohé další zdravé tipy přispějí k tomu, jak bez jediného dne hladovění a diety znovu získat štíhlou postavu.
(mv)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2164516
DnesDnes316
VčeraVčera577
Tento týdenTento týden316
Tento měsícTento měsíc10692

Partnerské weby