Bolí vás klouby, když je před deštěm? Trpíte migrénami, když se mění počasí? Na většinu z nás má počasí vliv. Můžeme jeho působení pocítit na své náladě, na fyzické i psychické kondici. Všimněte si, že v určité dny je slyšet houkání vozů záchranné služby častěji. Obvykle to souvisí s počasím a danou biozátěží. Mezi faktory, které ovlivňují hodnotu biozátěže, patří teplota, vlhkost vzduchu, srážky, rozptylové po dmínky atd. Problematickými se stávají především extrémní výkyvy počasí jako přílišné vedro, bouřka, silný vítr, mráz.

Biozátěž stupně 3 na sobě často pozorují kardiaci, astmatici, lidé chronicky nemocní, staří lidé a citliví jedinci. Neměli by proto v těchto dnech sportovat, ale raději se fyzické námaze vyhýbat. Velký důraz se klade i na psychický klid, kterému můžeme dopomoci cílenou relaxací (způsob záleží na nás - na lůžku s příjemnou muzikou, šetrným cvičením jógy, dlouhým sprchováním, nedoporučuje se však horká vanová koupel).

Na náhlé výkyvy počasí, vedra a dusna reaguje náš organismus často velmi negativně. V takových dnech rapidně přibývá infarktů, mozkových cévních příhod, embolií i trombóz.

Obecně představují pro náš organismus zátěžovou zkoušku jakékoli změny. A protože k rozsáhlým změnám dochází v přírodě na jaře a na podzim, odborníci považují tato dvě roční období za problematická u spousty chronických nemocí. Jediným pomocníkem je včasná prevence. A počasí působí na naše zdraví i mnoha jinými způsoby. Pociťujete na sobě vlivy počasí? Dokážete se problémům v souvislosti s výkyvy počasí vyhnout?

JAK SI DOKÁŽETE PORADIT S MIZERNÝM POČASÍM VY? JAK NA DEPRESI? PORADÍTE OSTATNÍM V KOMENTÁŘÍCH POD TÍMTO ČLÁNKEM?
(r)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2202396
DnesDnes374
VčeraVčera540
Tento týdenTento týden2070
Tento měsícTento měsíc12146

Partnerské weby