Problematika zdravé výživy, redukčních diet, které zaručeně vedou ke snížení váhy je opředena mnoha mýty a pověrami. Co je zeštíhlovací omyl a co skutečná pravda?
Zeštíhluje voda? Voda především plní žaludek a působí tak jako brzda hladu. Pouze ten, kdo pije hodně studené vody, podnítí i látkovou výměnu, poněvadž tělo musí při tom produkovat teplo. K tomu potřebuje více energie a odbourává tuk.
Odvodňuje káva tělo? Oblíbený povzbuzovač nálady není zdaleka tak špatný, jako je jeho pověst. Dva až tři šálky denně neškodí a ani tělo neztrácí potřebnou tekutinu. Navíc podněcuje kofein látkovou výměnu a trávení.
Způsobuje chléb větší objem hýždí? Ne, jestliže konzumujeme celozrnný chléb, poněvadž obsahuje důležité komplexní uhlohydráty. Ty zasycují a udržují hladinu cukru v krvi stabilní, vytvářejí hormony dobré nálady a prudký hlad nemá šanci.
Přibýváme na váze po banánech? Ne. Toto ovoce obsahuje sice mnoho cukru, ale velké množství vitaminů a minerálních látek. Ale co je nejdůležitější - velmi dobře zasytí. Jeden banán je ideální jako přesnídávka.
Pomáhají pomeranče spalovat tuky? Vitamin C v pomerančích zajišťuje optimální spalování tuků. Mnohem lepšími spalovači tuků jsou červená paprika a kiwi, které obsahují podstatně více vitaminu C než citrusové plody. Výborné je také avokado.
(alž)
 

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2041612
DnesDnes108
VčeraVčera710
Tento týdenTento týden5197
Tento měsícTento měsíc15965

Partnerské weby