Většina žen si vybírá boty podle toho, že se budou báječně hodit k jejich novému elegantnímu kostýmku, nebo třeba hodně těsné džíny, protože podtrhnou jejich útlou postavu. Ženy se zkrátka chtějí líbit samy sobě i svému okolí a mnohdy při nákupu oblečení nebo doplňků nepřemýšlejí o tom, že by si mohly ubližovat. Ne vždy si ovšem módní výstřelky rozumějí s pohodlím, příjemným pocitem, a to nemluvě o zdravotních rizicích. Na co je dobré si dávat pozor:

Minisukně Krátké sukně jsou sexy a krásné nožky zaujmou každé mužské oko, jsou doslova módní vábničkou. Před jejich nošením, zvláště v deštivém, chladném počasí varují gynekologové. Se začátkem podzimu a nástupem plískanic je lepší zvolit delší kalhoty, jinak hrozí zánět vaječníků, urologické problémy, zánět močových cest.
Bokové kalhoty Kalhoty se sníženým pasem si oblíbily ženy všech věkových kategorií. Jsou-li však upnuté, mohou přivodit nemoc nazvanou parestézie. Jde o to, že příliš těsné bokovky přiškrcují provazce bederních svalů. To se může projevit nepříjemnými pocity, jako je svědění, píchání, brnění a to i tehdy, když tenhle střih kalhot nenosíte. Za nošením bokovek se mnohdy skrývá i prostydnutí.
Legíny Oblibu si získaly napříč všemi věkovými kategoriemi. Není divu, neboť s širokou halenou, sexy tunikou dokáží vykouzlit perfektní image i korpulentním dámám. Na jednu stranu dělají super postavu, na druhou stranu ale mohou způsobovat gynekologické problémy. Obzvlášť v teplejších dnech nebo u žen s nadbytečnými kilogramy, které se hodně potí. Hrozí zapaření intimních partií, záněty pochvy, opruzeniny.
Vysoké podpatky Dlouhodobé nošení příliš vysokých podpatků je spojeno hned s několika zdravotními riziky. Při chůzi se namáhají zádové svaly, hrozí nevratná deformace nohy a tvorba tak zvaných kladívkovitých prstů nebo vybočeného palce. Vedle toho se život na vysoké noze podepisuje na bolestech kolen, kyčlí, vzniku křečových žil.
Nevhodná podprsenka Správná podprsenka by měla poskytovat dostatečnou podporu, což platí zejména u žen s bujnějším poprsím. Nesprávně zvolený střih, velikost i kovové kostice, které pokožku utlačují, mohou vést k závažným zdravotním důsledkům.
Maxikabelky Současné módní trendy přejí velkým, objemným taškám. Avšak pozor - jejich nošení přes rameno způsobuje přetížení páteře, může docházet k bolestivým svalovým křečím, k deformaci zad. Lepší je pořídit si sportovní nebo elegantní kožený batůžek na záda.
(mv)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2280236
DnesDnes571
VčeraVčera780
Tento týdenTento týden4691
Tento měsícTento měsíc12485

Partnerské weby