Nevlídné zimní počasí s sebou přináší nejen větší riziko prochladnutí, rýmu a kašel, ale také smutnění, deprese, větší stres. Jak přežít zimu v pohodě?

Jezte chytře. Odolnost organismu proti nemocem zvyšují některé potraviny. Chybu neuděláte s česnekem. Obsahuje látku zvanou alicin, která je skvělým přírodním antibiotikem a má protibakteriální účinky. Nejsilněji působí samozřejmě syrový. Zdravou potravinou je kvalitní jogurt s obsahem probiotických bakterií. Tzv. živé bakterie posilují buňky našeho imunitního systému. Bylo prokázáno, že lidé, kteří pravidelně jedí jogurty, postihne o čtvrtinu méně nachlazení než ostatní. Dalším zaručeným lékem je ovoce a zelenina. Jezte všechny plody, které „potkáte“, protože budou zásobovat organismus cennými látkami.
Nezapomínejte na červenou. Již staré kultury znaly moc a sílu barev. Barvy mohou velmi významně působit na naši náladu a výkonnost. Pro posílení odolnosti organismu si vyberte červenou nebo oranžovou barvu. Dodávají totiž energii, vitalitu a přidávají i optimismus a životní sílu. Když se ráno obléknete do nenápadné šedé nebo hnědé, budete sice možná vypadat elegantně, ale splynete s ranní mlhou a zataženou oblohou a na náladě vám to rozhodně nepřidá.

Smích nic nestojí. Smích, pohoda a pozitivní pohled na svět vytěsňuje negativní náladu, která oslabuje organismus. Trpí-li duše, je i celý organismus náchylnější k onemocnění. Mnoho výzkumů potvrdilo, že pozitivní prožitky vedou ke zvýšené produkci protilátek a posílení imunitního systému. Snažte se tedy dobrou mysl neustále udržovat a smysl pro humor neztrácejte ani v mezních situacích.
(jam)
 

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2096964
DnesDnes691
VčeraVčera1172
Tento týdenTento týden3946
Tento měsícTento měsíc18750

Partnerské weby