Někdo říká, že by se v rámci prevence a dobrého zdraví měla po ránu vypít sklenka teplé vody s citronovou šťávou, jiný pro změnu propaguje vodu s rozmíchanou lžičkou jedlé sody. Ale ukrajinská zdravotní sestra a terapeutka Irina Rjabcová doporučuje tzv. medovou vodu. Její příprava je velmi jednoduchá.

Irina říká: „Rozpustíte ve sklence asi 150 ml vlažné vody čajovou lžičku medu. Získáte tak zhruba třicetiprocentní medový roztok, který se složením podobá krevní plazmě a organismus jej díky tomu snadno vstřebává.“

Jaké má medová voda účinky?

Pomůže rozhýbat lenivá střeva a srovná trávení. Omlazuje totiž střevní mikroflóru a čistí střeva od parazitů i toxinů. Prospívá alergikům, neboť potlačuje příznaky alergií. Má pozitivní vliv i na imunitu, zvyšuje odolnost organismu proti virům, bakteriím i mykózám. Také čistí plíce a odhleňuje, odlehčí přetíženým ledvinám.

Podle Iriny je nejlepší pít medovou vodu každé ráno na lačný žaludek, protože se pak rychle dostává do střev i do krve. Lze ji však pít i večer. Důležité je ovšem to, abyste si ji pokaždé nachystali čerstvou.

(zem)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

2234426
DnesDnes240
VčeraVčera671
Tento týdenTento týden2934
Tento měsícTento měsíc10491

Partnerské weby